sklep z feminizowanymi nasionami marihuany i konopi w wersji auto kwitnącej i szybko rosnącej

Korupcja w Polskim Systemie Lecznictwa czy Strach Koncernów Farmaceutycznych? Kto w Polsce Boi się Medycznej Marihuany?

Korupcja w Polskim Systemie Lecznictwa czy Strach Koncernów Farmaceutycznych? Kto w Polsce Boi się Medycznej Marihuany?, GrowEnter

Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka dr hab.n.med. Małgorzata Syczewska na łamach prasy i portali internetowych wydała ostatnio następujące oświadczenie:

„W związku z pojawiającymi się w opinii publicznej nieprawdziwymi i krzywdzącymi dla Instytutu, ale przede wszystkim dla Pacjentów opiniami, uprzejmie informuję, że za zgodą Komisji Bioetycznej rozpoczął się eksperyment medyczny w zakresie leczenia lekoopornej padaczki lekiem zawierającym tzw. medyczną marihuanę. Eksperyment trwać będzie trzy miesiące, obejmie 15 pacjentów, zakwalifikowanych do badania. Po tym czasie i po uzyskaniu precyzyjnych informacji dotyczących efektów jej stosowania u wszystkich pacjentów, badanie zostanie podsumowane. W zależności od jego efektów — a więc skuteczności prowadzonej terapii — podjęta zostanie decyzja o ewentualnym wprowadzeniu, bądź też nie tego rodzaju leczenia do terapii lekoopornej padaczki. Jednocześnie informuję, że podobne badanie — badanie kliniczne prowadzone jest w Klinice Neurologii Rozwojowej w Szpitalu Uniwersyteckim w Gdańsku.”

Istnieje jednak kilka haczyków. Otóż, rzeczywiście będzie to prawdziwy „eksperyment”, i to na dzieciach. Jak wiemy, Doktor Bachański, nie przeprowadzał żadnych eksperymentów na dzieciach z lekooporną padaczką, a je leczył za pomocą Bedrokanu, który jest podawany w takich przypadkach. Przy takim schorzeniu, jakim jest lekooporna padaczka, zadowalające efekty przynosi właśnie podawanie tego leku. Tylko u około 5% chorych dzieci nie ma konieczności podawania THC. Jednak Pani Syczewska wydała zgodę na eksperymenty na dzieciach podając im Sativex, który zawiera THC, nie nadaje się do leczenia lekoopornej padaczki u dzieci. Ponadto, co jest najbardziej zaskakujące, rodzice dzieci sami będą musieli zapłacić za ten lek, chociaż wiadomo, że w przypadku eksperymentu producent dostarcza swojego produktu całkowicie za darmo.

O co więc chodzi?

Po pierwsze, pic na wodę. Powiedziano nam, że będą przeprowadzone badania kliniczne z użyciem medycznej marihuany i… tyle. Więcej nie trzeba nam wiedzieć. Jak już napisaliśmy, Sativex, który zostanie użyty nie jest stosowany u dzieci z padaczką więc jego skutki nie będą takie, jak by się oczekiwało. Wtedy to całą Polskę obiegnie wiadomość, że medyczna marihuana jest nieskuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.