Wszystkie odmiany cannabisu to to samo

Badania zaprzeczają dotychczasowej wymowności badań poziomu THC oraz CBD. W scenie cannabisowej konsumenci oraz pacjenci cieszą się z przeróżnych odmian i wariacji cannabisu, które z reguły mają wysoki poziom substancji psychoaktywnych (bynajmniej tak podają sami producenci). Im wyższy poziom THC, tym silniejsze oczekiwane działanie danej odmiany po jej spożyciu. Grupa naukowców z British Columbia University na podstawie najnowszych badań ustanowiła tezę, że przeróżne odmiany cannabisu właściwie wykazują taki sam poziom THC, a bynajmniej bardzo podobny. Jak podejrzewają, wszystkie dostępne odmiany nasion marihuany to to samo i wzięli pod lupę produkty 5 z 33 licencjonowanych producentów nasion konopi.

Za pomocą chemicznej analizy badaczka Susan Murch zbadała przeróżne odmiany cannabisu o wysokim poziomie THC w kierunku ich rzeczywistego składu, przy czym skoncentrowano się szczególnie na najbardziej znanych cannabinoidach. W ten sposób ujawniono 13 różnych związków chemicznych, w tym THC i CBD, przy czym natknięto się na łącznie 21 dotychczas nieznanych cannabinoidów.

W wyniku końcowym badanie nieco zaskoczyło, ponieważ po analizie nie stwierdzono żadnych różnic pomiędzy 24 z 33 odmian cannabisu w poziomach THC oraz CBD. „Wszystkie odmiany różniły się od siebie nadanymi przez producenta nazwami, jednak 73 procent zbadanych roślin nie wykazały żadnych różnic pod kątem poziomu THC oraz CBD, co oznacza, że sama nazwa odmiany nie może nam mówić o rzeczywistej zawartości tych substancji.” jak mówi Susan Murch.

Mimo to każda odmiana z osobna według danych od producenta posiada różne koncentracje składników psychoaktywnych. Naukowcy podejrzewają, że rzeczywiste powody dla tak dużej rozbieżności pomiędzy danymi producentów a stwierdzonymi w badaniach składnikami można znaleźć w innych obszarach, jak w wybranej metodzie badań, w przypadkowo wybranym pąku cannabisu, utracie składników psychoaktywnych podczas składowania pąków albo w uszkodzonych opakowaniach.

Dlatego należy oznaczyć dane produkty informacjami o możliwych koncentracjach składników aktywnych, ponieważ niemożliwym jest, aby podać dokładne dane. Ze względu na podejrzenia, że za wszystkie wywoływane działania w naszym ciele mogą być odpowiedzialne wszystkie inne cannabinoidy, stwierdza się, że określanie mocy marihuany poprzez użycie poziomu THC i CBD nie jest idealnym sposobem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.