W Niemczech Dostępna Jest Medyczna Marihuana z Jamajki

Od sierpnia 20212 roku firmy Cantourage i Cannim zaopatrują niemieckie apteki w pąki leczniczej marihuany z Jamajki, co znacznie rozszerza zakres możliwości leczenia dla pacjentów.

Cantourage w komunikacie prasowym ogłosił, że firma wprowadziła na niemiecki rynek wysokiej jakości pąki leczniczych konopi z Jamajki. Według raportu, Cantourage z powodzeniem nawiązała współpracę z australijską firmą Cannim, wiodącym producentem medycznej marihuany na Jamajce. Cannim będzie sprzedawał swoje produkty na rynkach medycznych UE poprzez platformę Cantourage Fast Track Access. Dzięki współpracy po raz pierwszy medyczna marihuana z Jamajki będzie dostępna dla niemieckich pacjentów.

Cantourage GmbH jest wiodącą europejską firmą działającą w branży medycznej marihuany. Firma z siedzibą w Berlinie została założona w 2019 roku przez pionierów branży medycznej marihuany, dr. Floriana Holzapfela, Normana Ruchholtza i Patricka Hoffmana. Cantourage umożliwia producentom z całego świata szybsze i tańsze wprowadzenie swoich produktów na rosnący i dochodowy rynek europejski, gwarantując i jednocześnie rozwijając najwyższe europejskie standardy jakości. Cantourage oferuje produkty we wszystkich istotnych segmentach rynku: suszone kwiaty, ekstrakty i dronabinol.

Cannim jest globalną firmą działającą w branży konopi z siedzibą w Australii i zakładami produkcyjnymi na Jamajce. Firma Cannim została założona w 2017 roku z myślą o zapewnieniu lepszego dostępu do medycznej marihuany dla pacjentów na całym świecie. Od momentu powstania firma Cannim systematycznie inwestuje w tworzenie i rozbudowę zakładów uprawowych i produkcyjnych GMP, czyli dobrej praktyki produkcyjnej. Cannim posiada międzynarodową sieć europejskich producentów i dystrybutorów GMP. Ponadto Cannim inicjuje i wspiera projekty badawcze m.in. na Jamajce i w Australii, korzystając z wiedzy i doświadczenia naukowców i ekspertów branży z Izraela, Jamajki, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Od teraz Cantourage i Cannim zaopatrują niemieckie apteki w pąki marihuany leczniczej uprawianej na Jamajce. Cantourage i Cannim wspólnie poszerzają w ten sposób ofertę terapeutyczną dla pacjentów. Chodzi o produkt o nazwie Lumir, który jest szczepem o dominacji gatunku indica i jest po raz pierwszy dostępny w Niemczech, a apteki mogą go zamawiać bezpośrednio w Cantourage.

W czerwcu 2021 roku Cantourage z powodzeniem uruchomił swoją platformę Fast Track Access, która umożliwia hodowcom z całego świata wprowadzanie produktów na europejskie rynki medyczne. Cannim jest strategicznym partnerem Cantourage, dzięki czemu pacjenci mogą być stale zaopatrywani w wysokiej jakości marihuanę z Jamajki. Cannim wykorzystuje swoje wieloletnie i rozległe doświadczenie w uprawie konopi medycznych, natomiast firma Cantourage wykorzystuje swoją platformę Fast Track Access do produkcji produktu farmaceutycznego i jego dystrybucji w niemieckich aptekach.

Po uruchomieniu w tej platformie zarejestrowało się 14 producentów marihuany z całego świata. Po wprowadzeniu do niemieckich aptek medycznej marihuany z Urugwaju, jamajski Lumir firmy Cannim jest drugim produktem, który wchodzi na rynek europejski za pośrednictwem platformy Fast Track Access.

Philip Schetter, dyrektor generalny Cantourage, komentuje to w następujący sposób:

„Nasze partnerstwo z firmą Cannim daje nam po raz pierwszy możliwość wprowadzenia medycznej marihuany z Jamajki na rynek niemiecki. Jamajka znana jest z doskonałej jakości kwiatów konopi – cieszymy się, że pacjenci w Niemczech od teraz będą mieć dostęp do tych produktów. Dzięki naszej platformie hodowcy marihuany z całego świata mają szybki dostęp do europejskich rynków medycznych. W ten sposób sukcesywnie zwiększamy liczbę opcji leczenia dla pacjentów.”

Natomiast Dr. Sven Sauer, dyrektor zarządzający Cannim Niemcy dodaje:

„Niemcy są dla firmy Cannim bardzo ekscytującym rynkiem. Nasze zespoły na Jamajce uprawiają wysokiej jakości konopie indyjskie – a teraz dzięki naszym produktom możemy również pomagać pacjentom w Europie. Dzięki naszym szerokim możliwościom produkcyjnym i ciągłej uprawie zapewniamy bezpieczne i niezawodne dostawy medycznej marihuany dla naszych pacjentów.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.