nasiona marihuany, sklep

Alkohol zabija 3 miliony ludzi rocznie

Alkohol zabija 3 miliony ludzi rocznie, a jak przedstawia się górna granica w tygodniu? Uzależnienie od alkoholu to nadal największy problem nałogowy, a w niektórych zakątkach alkohol to najczęściej spożywana używka. Na przykład w Niemczech co 10 osoba umiera z powodu skutków spożywania alkoholu.

Światowa Organizacja Zdrowia w swoich badaniach zaleca wskaźnik w spożywaniu alkoholu rozróżniając pomiędzy płciami. Istnieje jednak inny wskaźnik, alarmujący już przy spożyciu 100 gramów czystego alkoholu na tydzień, czyli w przeliczeniu około 5 piw. „Zdrowe” maksimum u mężczyzn określane było przy ośmiu piwach dla mężczyzn, u kobiet to 4 piwa. Badania WHO zalecają , aby oprócz tych pięciu maksymalnych dawek przez 2 dni w tygodniu w ogóle nie spożywać alkoholu.

100 gramów alkoholu w przeliczeniu:
– 5 piw o pojemności 0,5 litra
– 5,6 kieliszków wina
– 11 lampek szampana (po 100ml)
– 9 kieliszków wódki (po 40ml)

Większa liczba zgonów przy mniejszym spożyciu alkoholu
W stosunku do całkowitej liczby społeczeństwa na całym świecie u nas umiera o 3 procent więcej ludzi w wyniku spożywania alkoholu. Szczególnie wysoka jest liczba wśród młodych mężczyzn. Zaskakujące przy tym jest to, że wzrosła zarówno śmiertelność jak i liczba pierwszego zdiagnozowania pomimo, że ogólne spożycie alkoholu spadło.

Prawie co dziesiąty człowiek umiera z powodu następstw spożywania alkoholu. Nadużywanie tej używki jest odpowiedzialne za cały szereg chorób, jak choroby wątroby, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego oraz licznych odmian nowotworów.

Wyjątkowe w badaniach WHO jest okres czasu, z jakiego wybrano dane. Sięgnięto po łącznie 83 długoterminowych badań. Dzięki temu stworzono obraz dla każdego zakątka świata. Co cztery lata WHO upublicznia raport na temat alkoholu i zdrowia.

Inne artykuły

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sklep thc

Inne portale o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:
cannapteka.pl, forum.haszysz.info, foto.thc-thc.com, najlepsze.kanabis.info, akseeds.nl, thc-thc.info, seedbay.pl, konopialeczy.com, foto.seedbay.info, powiew.com, thc-thc.tv, ufoseeds.com, seedbay.info, cbdleczy.com, thc-thc.com, thc-thc.net, blog.growers.pl,
forum.ganjafarmer.info, akseeds.com, wrzuta.growers.pl, akseeds.de, foto.haszysz.info, akseeds.pl, blog.thc-thc.com, outdoor.growers.pl, forum.kanabis.info, holenderskiskun.com, grubylol.com, thcland.pl, ganjafarmer.info, upload.kanabis.info, jamaicaseeds.pl,
kanabis.info, growenter.pl, foto.thc-thc.tv, haszysz.info, jamaica.com.pl, f2seeds.com, growenter.com, dutchseeds.pl, taniesianie.com, ultimateseeds.pl, news.kanabis.info, growers.pl, tritonseeds.com, indoor.growers.pl, upload.growenter.pl,

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.