nasiona marihuany, sklep

Alkohol zabija 3 miliony ludzi rocznie

Alkohol zabija 3 miliony ludzi rocznie, a jak przedstawia się górna granica w tygodniu? Uzależnienie od alkoholu to nadal największy problem nałogowy, a w niektórych zakątkach alkohol to najczęściej spożywana używka. Na przykład w Niemczech co 10 osoba umiera z powodu skutków spożywania alkoholu.

Światowa Organizacja Zdrowia w swoich badaniach zaleca wskaźnik w spożywaniu alkoholu rozróżniając pomiędzy płciami. Istnieje jednak inny wskaźnik, alarmujący już przy spożyciu 100 gramów czystego alkoholu na tydzień, czyli w przeliczeniu około 5 piw. „Zdrowe” maksimum u mężczyzn określane było przy ośmiu piwach dla mężczyzn, u kobiet to 4 piwa. Badania WHO zalecają , aby oprócz tych pięciu maksymalnych dawek przez 2 dni w tygodniu w ogóle nie spożywać alkoholu.

100 gramów alkoholu w przeliczeniu:
– 5 piw o pojemności 0,5 litra
– 5,6 kieliszków wina
– 11 lampek szampana (po 100ml)
– 9 kieliszków wódki (po 40ml)

Większa liczba zgonów przy mniejszym spożyciu alkoholu
W stosunku do całkowitej liczby społeczeństwa na całym świecie u nas umiera o 3 procent więcej ludzi w wyniku spożywania alkoholu. Szczególnie wysoka jest liczba wśród młodych mężczyzn. Zaskakujące przy tym jest to, że wzrosła zarówno śmiertelność jak i liczba pierwszego zdiagnozowania pomimo, że ogólne spożycie alkoholu spadło.

Prawie co dziesiąty człowiek umiera z powodu następstw spożywania alkoholu. Nadużywanie tej używki jest odpowiedzialne za cały szereg chorób, jak choroby wątroby, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego oraz licznych odmian nowotworów.

Wyjątkowe w badaniach WHO jest okres czasu, z jakiego wybrano dane. Sięgnięto po łącznie 83 długoterminowych badań. Dzięki temu stworzono obraz dla każdego zakątka świata. Co cztery lata WHO upublicznia raport na temat alkoholu i zdrowia.

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.