Wielka Brytania legalizuje medyczną

Po tym, jak Kanada i Meksyk zdecydowały się na legalizację marihuany, kolejne państwo przyciąga na siebie uwagę. Wielka Brytania legalizuje medyczną marihuanę. Nowe rozporządzenie weszło w życie 31 października.

Recepty na medyczną marihuanę mogą być wystawiane wyłącznie przez specjalnie wyszkolonych lekarzy i tylko wtedy, gdy alternatywna terapia zawiodła albo nie ma żadnej innej opcji leczenia. Eksperci oraz aktywiści narzekają jednak na zbyt małą liczbę specjalistów. Rozporządzenie przewiduje przykładowe zastosowanie medycznej marihuany przy chemioterapii, epilepsji oraz przy stwardnieniu rozsianym, gdy występuje stwardnienie mięśni.

Debata wokół medycznej marihuany została na nowo rozgrzana dzięki dwóm matkom i losom ich synów chorych na padaczkę. Świat szczególnie obiegły informacje o Billym Caldwellu (13) oraz jego matce Charlotte, którzy zostali zatrzymani na lotnisku po tym, jak sprowadzili do kraju z Kanady olej cannabisowy w celu leczenia Billego. Więcej o tym możesz przeczytać TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.