sklep z nasionami marihuany, thc-thc.com

Raport dla rządu USA ukazujący niepowodzenie zakazu uprawy konopi

Raport dla rządu USA ukazujący niepowodzenie zakazu uprawy konopi, GrowEnter

Główna międzynarodowa naukowa organizacja popiera wezwanie do regulacji i legalizacji konopi indyjskich, jako formy redukcji szkód związanych z nimi.

7 Październik, 2010 (Vancouver, Kanada) – W Międzynarodowym Centrum Naukowym ds. Polityki Narkotykowej (ICSDP) dzisiaj zostaje ogłoszony nowy raport naukowy, który jasno wskazuje niepowodzenie polityki Amerykańskiego zakazu marihuany i popiera modele regulujące i legalizujące używanie konopi. Brytyjski dziennik medyczny, który jest jednym z najbardziej wpływowych dzienników na świecie, opublikował wspierający komentarz, który podsumowuje ogłoszony dzisiaj raport. Nowy raport upoważnia i rozpowszechnia narzędzia do debaty: Dane o konopiach indyjskich będących własnością Rządu USA, zebrane w ciągu ostatnich 20 lat przez systemy inwigilacji podkreśla wielkie niepowodzenie zakazu konopi w USA. Ma to szczególnie duże znaczenie teraz, gdy w Kalifornii jest przygotowywana propozycja ustawy o regulacji, kontroli i opodatkowaniu konopi indyjskich oraz potencjalnie legalizacji ich.

„Dane zebrane i opłacone przez Rząd USA jasno wskazują, że zakaz nie zmniejszył, ani konsumpcji konopi, ani ich zapasów. Odkąd zakaz nie działa, potrzebujemy nowego podejścia i nowej polityki, która będzie lepiej docierała do użytkowników konopi” – mówi Dr. Evan Wood założyciel ICSDP „Naukowe dowody jasno wskazują, że przeciętne narzędzia nie radzą sobie ze szkodami związanymi z konopiami” Wbrew dramatycznie zaostrzaniu się prawu, dane rządu wskazuję, że ten zakaz konopi indyjskich nie przyczynił się do spadku dostępności lub osiągalności.

Wg. Biura Narodowej Polityki Kontroli Narkotyków w USA wydatki związane z profilaktyką anty- narkotykową powiększyły się o 600% z $1.5 mld w 1981 roku do $18 mld w 2002 roku. Jednakże, podczas tego okresu, popyt na konopie indyjskie się zwiększył do 145% i cena konopi spadła dramatycznie o 58%. Wg raportu finansowania rządu USA, wobec powiększania się wydatków na prawo zakazu (prohibicję) w ostatnich 30 latach, konopie pozostały prawie „wszechstronnie dostępne” dla młodych amerykanów. Użycie wśród studentów 12 klasy wzrosło z 27% w 1990 do 32% w 2008 i wg 80-90 % ich nabycie konopi jest „bardzo łatwe” lub” dość łatwe”. „ Z perspektywy zdrowia publicznego i naukowego dowody wskazują na to, że zakaz konopi nie osiągnął zamierzonych celów” – takie jest stanowisko Dr. Karla Hart’a współautora raportu i członka Stowarzyszenia Profesorów Psychologii na Uniwersytecie Kolumbia. ”Zauważono również, że zakaz konopi indyjskich zachęcił zorganizowane grupy przestępcze do kontroli kolejnej dziedziny, w której mogą wprowadzać przemoc do społeczności, – dlatego, tak ważnym jest, by to nie oni zajmowali się kontrolą i dostępnością konopi szerząc strach i zniszczenie wśród lokalnych społeczności.

Na dodatek opisane w raporcie niepowodzenie zakazu konopi wskazuje, że legalizacja połączona z narzędziami ścisłej kontroli używania może stać się bardziej efektywnym narzędziem redukującym szkody związane z konopiami. Badania wskazują, że podobne narzędzia zostały pomyślnie wprowadzone w kontroli szkód związanych z używaniem tytoniu i alkoholu, kiedy były surowo zabronione. Raport dyskutuje o narzędziach regulacji dostępnych rządom, wliczając w to zasady systemów licencji, restrykcje wiekowe, opodatkowanie, operowanie i limity lokalne, zakaz marketingu i wytyczne opakowań. Raport próbuje nakłonić do zmiany podejścia do kontroli opartej na dostępnych dowodach, jak również zarejestrowanych modelach dekryminalizacji, w których zużywanie konopi nie jest nie legalne, co można porównać z przykładami Holandii i Portugali. Ludzie w tych dwóch krajach nie są narażeni na oskarżenie za posiadanie narkotyków, jednak każdy program w tych krajach ma swoje wady, dystrybucja i produkcja konopi jest nie legalna, a także kontrolowana przez zorganizowaną przestępczość. „Legalizacja i ścisła regulacja prawdopodobnie staną się bardziej efektywną metodą eliminującą rolę przestępczości zorganizowanej w produkcji i dystrybucji marihuany – gdyż, motyw zysku zostanie usunięty” – mówi Dr Wood.

W swoim komentarzu opublikowanym w dniu dzisiejszym w Brytyjskim Dzienniku Medycznym (bmj.Com) Dr Robin Room dostrzega, że regulujące narzędzia rozwinięte na koniec prohibicji alkoholu w latach ‘30 mogą być również zastosowane dzisiaj efektownie na rzecz kontroli konopi. „Dane wynikające z dostępnych wyników debaty wskazują nie tylko, że system oparty na zakazie nie osiąga celów, ale wręcz pogarsza sytuacje.” – Mówi Dr Room (Profesor Badań Naukowych Uniwersytetu Melbourne).

„Wyzwaniem dla analityków i badaczy jest to, jak w szczegółach wprowadzić efektywne regulatory reżimu”. Dr. Wood jest jednym z 6 międzynarodowych specjalistów ds. nielegalności narkotyków, który był współautorem raportu, który został zatwierdzony przez ponad 95 naukowców z 30 krajów, którzy są członkami sieci naukowej ICSDP.

Pełen raport jest dostępny w sieci na stronie: icsdp.org

Związany z ICSDP raport ogłoszony w kwietniu 2010 roku wskazuje, że nielegalność konopi indyjskich zachęca zorganizowaną przestępczość i napędza przemoc, jak również gangi uliczne i kartele, które wciąż czerpią korzyści z rynku narkotykowego.W Meksyku określono, że w 2006 roku zmarło 28, 000 ludzi odkąd rozpoczęła się wojna narkotykowa. Dane Rządu Amerykańskiego wskazują na to, że około 60% dochodu meksykańskich karteli pochodzi z handlu narkotykami.

Pełen 26 stronicowy raport “Efekty prawa przymusu na przemoc zwianą z narkotykami: dowody z naukowego przeglądu” jest dostępny w sieci na stronie internetowej: icsdp.org

Międzynarodowe centrum dla naukowców ds. polityki narkotykowej ICSDP jest międzynarodową siecią naukowców, wykładowców promujących zdrowie, którzy wspólnie wnieśli wiele wysiłków, by upewnić się do tego, czy polityka nielegalności narkotyków jest najlepszą dostępną opcją. ICSDP dostarcza podstawowych dowodów naukowych na temat bezprawnej polityki narkotykowej, by mogli z nich korzystaćpolitycy, twórcy prawa i społeczności. ICSDP prowadzi oryginalne badania naukowe w formie systematycznych przeglądów, wskazówek dla polityki narkotykowej opartej na dostępnych dowodach, badaniach laboratoryjnych wraz z naukowcami oraz instytucjami z różnych dziedzin i z wszystkich kontynentów.

icsdp.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay uprawa, hodowla, w domu, na dworze, marihuany, konopi, poradnik akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.