Hiszpańska partia Podemos żąda całkowitej legalizacji cannabisu

„Absurdalne jest, że Tequilla czy Gin są dostępne w sklepach, a marihuana jest nielegalna.” Tak wypowiedział się sam Pablo Iglesias, szef trzeciej co do wielkości hiszpańskiej partii Podemos. Podczas ostatnich wyborów lewicowa partia osiągnęła ponad 21 procent głosów. Teraz na pewno jeszcze bardziej zyskała na sympatii wśród wyborców, ponieważ póki co Hiszpanie są bardzo negatywnie nastawieni co do zakazu cannabisu w swoim kraju i póki co wspierają się Cannabis Social Clubami, podczas gdy władze kraju co trochę zastanawiają się nad zaostrzeniem prawa dotyczącego marihuany. Jednocześnie cały kraj ich wyśmiewa. 90 procent wszystkich młodych Hiszpanów w ogólnokrajowej ankiecie podało, że mają łatwy bądź bardzo łatwy dostęp do marihuany.

Szef partii Podemos Iglesias zażądał publicznie całkowitej legalizacji marihuany, zarówno do celów medycznych jak i użytku rekreacyjnego, aby w ten sposób zlikwidować czarny rynek narkotykowy i zapewnić lepszą ochronę dzieci oraz młodzieży. Premier rządku Pedro Sánchez (PSOE) odparł natomiast, że ma on dość pracy i nie ma nawet zamiaru brać udziału w debacie na temat legalizacji. Jesús Ramón Aguirre z rządzącej w Hiszpanii partii PP (33 %) również nie wypowiedział się za mądrze i odparł, że „Marihuana to narkotyk, jak każdy inny. Proszę nie opowiadać mi bzdur na temat jej terapeutycznego działania, ponieważ substancja ta szkodzi zdrowiu.”

My tylko możemy z własnych doświadczeń powiedzieć, że Jesús Ramón Aguirre jest jak każdy demokratyczno-konserwatywny polityk. I jak każdy taki opowiada, że najważniejsze jet dobro człowieka, jednocześnie swoimi czynami szkodząc całemu społeczeństwu swoją ignorancją. Mamy tylko nadzieję, że przy następnych wyborach w Hiszpanii to właśnie partia Podemos na czele z Pablo Iglesias będzie numerem jeden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.