Czym Zanieczyszcza się Marihuanę?

Marihuana dostępna na czarnym rynku kryje w sobie wiele nieprzyjemnych niespodzianek. Każdy dealer kombinuje, żeby jego towar wyglądał jak najlepiej i żeby też pachniał, chcąc ukryć różne jego wady. Dla konsumenta tak pędzonego zioła jest to jednak szkodliwe. Może ucierpieć na tym nie tylko nasze zdrowie, ale i życie. Czym zanieczyszcza się marihuanę i jak to rozpoznać?

1. BRIX – SYNTETYCZNY WYPEŁNIACZ

Brix produkowany jest szczególnie w takich krajach jak Australia oraz USA. Ten “spulchniacz” marihuany to płyn, który składa się z cukru, hormonów oraz tworzyw sztucznych. Stosuje się go w celu zwiększenia wagi pąków i na pierwszy rzut oka zioło wygląda tak, jakby było wysokiej jakości. Kwiaty wydają się być oszronione, bogato pokryte żywicą.

Brix można wykryć najprościej i najbezpieczniej paląc małą ilość zioła. Taka zanieczyszczona marihuana źle się pali i widać iskry. Natomiast jej popiół jest po spaleniu zbity jak kamień, a w momencie gdy go rozetrzemy, pozostawia czarny olej. Można też po prostu go wyczuć w smaku. Brix może powodować pieczenie na języku, a ponadto gorzki, kwaśny lub słodki smak. Jest on bardzo niebezpieczny dla dróg oddechowych.

2. PIASEK I MINERALNE WYPEŁNIACZE

Piasek to kolejny trik na zwiększenie wagi towaru. Widać go, na szczęście gołym okiem, ponieważ często osadza się na dnie opakowania. Często też po polizaniu kwiatów piasek będzie strzelał między zębami. Prezes Niemieckiego Towarzystwa Pneumonologii Płucnej Dieter Koehler tłumaczy, że wdychanie rozgrzanego piasku lub szkła może powodować długotrwałe i poważne problemy z układem oddechowym.

3. TALK

Talk to tłusty, mydlany i biały proszek, którego używa się, aby topy marihuany wyglądały na zdrowe, żywicznie i cięższe. Można go w bardzo łatwy sposób zidentyfikować, wystarczy tylko na ciemną i gładką powierzchnię upuścić kilka razy topy, a będzie on z nich opadał.

Palony talk jest bardzo wyczuwalny w smaku podczas palenia i ekstremalnie szkodliwy dla naszego zdrowia. Powoduje on poważne problemy z układem oddechowym, a jego częste palenie prowadzi do pylicy krzemowej.

4. CUKIER

Cukier to kolejny trik na zwiększenie wagi. Każdy, kto robił karmel wie, że cukier w zbyt wysokiej temperaturze się pali i iskrzy, a przy tym ulatnia specyficzny zapach. Wiele osób, które zapaliły marihuanę posypaną cukrem donosi, że powoduje on ostry ból gardła oraz silny kaszel, który utrzymuje się nawet do kilku dni. Prostym sposobem na wykrycie cukru jest polizanie topów albo zakupienie w aptece testu na zawartość glukozy, który nie jest drogi. Wdychanie palonego cukru jest niebezpieczne, ponieważ powstały w tym wyniku karmel osadza się w tkance płucnej.

5. LAKIER DO WŁOSÓW

Po co spryskiwać topy lakierem do włosów? Po to, żeby sprawiały wrażenie dobrej jakości. Takie topy są bardzo twarde i trudno rozkruszyć je na mniejsze kawałki. Ich smak i zapach jest bardzo nieprzyjemny i chemiczny, a konsekwencją zapalenia tak zanieczyszczonej marihuany jest ostry ból gardła oraz uciążliwy kaszel. Palony lakier jest rakotwórczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.