Co się dzieje w Kolorado 2 lata po legalizacji marihuany

Kraje, które jako pierwsze zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego czy też medycznego są czymś w rodzaju królików doświadczalnych, których przykład pokazuje, jakie korzyści oraz też niekorzyści wiążą się z podjęciem takiego kroku. Kolorado podjęło się legalizacja dwa lata temu, czas więc przyjrzeć się, jak wpłynęła ona na tej stan.

Jak się okazuje, Colorado dostrzega wiele zalet na wielu płaszczyznach. Najważniejszym aspektem jest to, że ludzie przestali trafiać za kratki za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Ich liczba spadła o ponad 80%, co wiąże się też z dużymi oszczędnościami finansowymi.

Jak już jesteśmy przy kwestii pieniędzy, to Colorado w 2015 roku z samych dochodów podatkowych na marihuanie przekroczyło 125 mln dolarów. To trzykrotnie więcej niż jeszcze rok wcześniej. Pieniądze te trafiają na szczytne cele, jak budowa i poprawa jakości szkół publicznych, programy behawioralne dla młodzieży i akcje uświadamiające na temat marihuany.

Ponadto spadła liczba dzieci i osób niepełnoletnich, które spożywają marihuanę, ponieważ nie jest ona już dostępna na czarnym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.