nasiona marihuany, sklep

Co się dzieje w Kolorado 2 lata po legalizacji marihuany

Dwa lata odkąd mieszkańcy Kolorado mogą legalnie kupować marihuanę do celów rekreacyjnych, stano widzi ogromne korzyści na wielu płaszczyznach.

Po pierwsze i najważniejsze, tysiące ludzi nie trafiło do więzienia za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Liczba osób skazanych za posiadanie, uprawę lub dystrybucję marihuany spadła o ponad 80%. Poza stygmatyzacją palaczy, funkcjonariusze i sądy nie marnują pieniędzy podatników na karanie ludzi za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

“To pocieszające, że dziesiątkom tysięcy praworządnych obywateli Kolorado została oszczędzona parodia zakuwania w kajdanki lub wsadzania za małe ilości marihuany do więzienia.” powiedział Art Way, dyrektor stanu Kolorado dla Drug Policy Alliance.

“Koncentrując się na zdrowiu publicznym, a nie kryminalizacji, Kolorado jest na lepszej pozycji, aby rozwiązać potencjalne szkody związane z używaniem marihuany, podczas gdy najgorsze aspekty wojny z narkotykami znacznie się zmniejszyły.”

Kolejna ciekawa statystyka wynikająca z legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w Kolorado, według Drug Policy Alliance, to spadek o 23% wszystkich opłat sądowych związanych z narkotykami. Wydaje się, że kończąc zakazy związane z marihuaną, pojawiają się inne pozytywne skutki w innych obszarach wojny z narkotykami.

W kwestii dochodów podatkowych, Kolorado pobiło prognozowane 125 mln $ w 2015 roku. To prawie trzy razy więcej niż stan Kolorado zarobił w 2014 roku. Analitycy przypisują to do wielu czynników, w tym większa ilość otwartych przychodni, więcej turystów odwiedzających te sklepy i większa ilość osób, która zdecydowała się spróbować marihuany.

Przychody z podatków od sprzedaży konopi przeznaczane są na różne cele, na na budowę i poprawę szkół publicznych, programy behawioralne dla młodzieży i akcję uświadamiające na temat marihuany. Na przykład program Tony Grampsas Youth Development , który zapewnia “niezbędne usługi dla młodzieży, która może być zagrożona karami poprzez politykę prohibicji” otrzyma 23 mln $ w roku podatkowym 2015/2016.

The Free Thought Project udokumentowało również kilka innych pozytywnych aspektów legalizacji marihuany w Kolorado. Wykorzystanie marihuany wśród młodzieży spadło, używanie leków na receptę spadło, a liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem przeciwbólowych leków na receptę spadła dramatycznie. Liczba zgonów spowodowana wypadkami drogowymi jest najniższa w historii, a liczba aktów przemocy jest na równie niskim poziomie.

Najlepszym sposobem, aby potwierdzić te statystyki, to więcej stanów i państw, które zdecydują się na uwolnienie obywateli od tego bezsensownego zakazu.

źródło: faktykonopne.pl

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.