nasiona marihuany, sklep

Czy Jezus Czynił Cuda Za Pomocą Cannabisu?

W czasie okresu Wielkanocnego wszystko kręci się wokół Jezusa Chrystusa, który powstał z martwych. Za czasów swojego życia Jezus czynił wiele cudów – wśród nich również uzdrawiał chorych. Po intensywnych pracach badawczych pewien naukowiec odkrył, że olej do namaszczenia Chrześcijan „Keneh-Bosum“ zawierał ekstrakt z cannabisu. Również polska antropolog dr Sula Benet stwierdziła, że między semickim słowem „kanbos” a scytyjskim „cannabis” istnieje niesamowite podobieństwo, przez co scytyjski wyraz może mieć właśnie semickie korzenie. Czy więc zatem to nie były cudowne uzdrowienia, a jedynie cudowne działanie marihuany?

W okresie obchodów Święta Wielkiej Nocy Chrześcijanie świętują Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, syna Bożego. O tym, że zamieniał on wodę w wino i chodził po wodzie każdy wierzący wie. W Nowym Testamencie opisanych jest około 40 cudów oraz znaków. Szczególnie interesujące są uzdrowienia chorych, jak na przykład:

«A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: „Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa.” Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego.» (Mk 5, 25-29).

«Człowiek zwany Jezusem uczynił błoto, pomazał moje oczy i rzekł do mnie: „Idź do sadzawki Siloam i obmyj się”. Poszedłem więc, obmyłem się i przejrzałem.» (J 9, 11)

«A [był tam] człowiek, który miał uschłą rękę. Zapytali Go, by móc Go oskarżyć: „Czy wolno uzdrawiać w szabat?” Lecz On im odpowiedział: „Kto z was jeśli ma jedną owcę, i jeżeli mu ta w dół wpadnie w szabat, nie chwyci i nie wyciągnie jej? O ileż ważniejszy jest człowiek niż owca! Tak więc wolno jest w szabat dobrze czynić.” Wtedy rzekł do owego człowieka: „Wyciągnij rękę!Wyciągnął, i stała się znów tak zdrowa jak druga.”» (Mt 12, 10-13)

Czy Jezus leczył ludzi cannabisem?
Ultraracjonalni krytycy wątpią w prawdziwość cudownych uzdrowień i wychodzą, m.in. z założenia, że cuda te to wynik efektu placebo. Publicysta Chris Bennett po interdyscyplinarnych badaniach stawia swoje własne i całkowicie inne podejrzenia: Jezus leczył chorych za pomocą cannabisu. Bennett dostarcza archeologicznych odkryć oraz cytuje fragmenty biblii, aby uzasadnić swoje podejrzenia. Tym samym olej, który Chrześcijanie używali do namaszczania, zawierał duże ilości Keneh-Bosum a to znowuż jest niczym innym jak ekstraktem z cannabisu. Po nałożeniu tego bogatego w THC ekstraktu na skórę, THC dostaje się do krwiobiegu.

Zdaniem Bennetta istnieje nawet biblijny przepis na olej do namaszczania i to w oryginalnej, hebrajskiej wersji Księgi Wyjścia. Biblijny przepis na Święty Olej do namaszczania, który Bennett znalazł w hebrajskiej wersji Księgi Wyjścia, wyraźnie zaleca dodanie porządnej ilości Keneh-Bosum, aby otrzymać odpowiednią mieszankę do namaszczania.

«I tak powiedział Pan do Mojżesza: ”Weź sobie najlepsze wonności: pięćset syklów obficie płynącej mirry, połowę tego, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów wonnego cynamonu i tyleż, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów wonnej trzciny, wreszcie pięćset syklów kasji, według wagi przybytku, oraz jeden hin oliwy z oliwek. I uczynisz z tego święty olej do namaszczania. Będzie to wonna maść, zrobiona tak, jak to robi sporządzający wonności. Będzie to święty olej do namaszczania.”» (Wj 30, 23-25)

Bennett wychodzi z założenia, że jeden sykiel odpowiada około 16,37 gramom. Według tego należałoby sporządzić wyciąg z około 9 funtów cannabisu w około 6,5 litra oliwy z oliwek. Enterogenne działania takiej mikstury nawet przy zewnętrznym zastosowaniu miałoby bez wątpienia bardzo intensywne działanie. Również etymolodzy Hebrajskiego Uniwersytetu w Jeruzalem w 1980 roku potwierdzili, że cannabis znajduje w biblii imienne przytoczenie.

Kineboisin (również Kannabosm) jest zawarte na liście dodatków do oleju: «I uczynisz z tego święty olej do namaszczania. Będzie to wonna maść, zrobiona tak, jak to robi sporządzający wonności. Będzie to święty olej do namaszczania.» (Wj 30, 25). Te etymologiczne dociekania zostały w tym samym roku ponownie potwierdzone przez Westona La Barre’a. Stwierdził on, że słowo „Kanebosm“ występuje zarówno w wersji aramejskiej jak i hebrajskiej Starego Testamentu.

Cudowne uzdrowienia dzięki cannabis
W jednym artykule na temat Bennetta i jego pracy mówi się, że archeologiczne znaleziska mogą potwierdzić, że cannabis był używany już w czasach starożytnych do leczenia epilepsji. Wtedy wychodzono z założenia, że epileptycy są opętani przez demony. Po zastosowaniu Świętego Oleju mówiło się, że powodem ozdrowienia były skuteczne egzorcyzmy bądź też cudowne ozdrowienie. Być może było to po prostu działanie ekstraktu z cannabisu?

Profesor klasycznej mitologii Carl Ruck wyjaśnił, że nie ma żadnych wątpliwości, że cannabis rzeczywiście odgrywał rolę w żydowskiej religii. Dalej mówi się, że tradycyjny ekstrakt z cannabisu Keneh-Bosum był również wykorzystywany do sporządzenia wielu chrześcijańskich mikstur. Bennett wychodzi z założenia, że ludzie „dosłownie zostali utopieni w tej silnej mieszance“. Tutaj cytuje on Nowy Testament i argumentuje, że Jezus namaszczał tym olejem swoich uczniów i namawiał ich do tego, aby czynili to samo swoim zwolennikom. Mogło to mieć wpływ na wyleczenie różnych chorób, o których jest mowa w biblii.

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.