nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep

Medyczna Marihuana w Oceanie Spokojnym

Nawet, jeśli nie uratujemy tym jeszcze całego świata, to cannabis tu i tam powoli doprowadza do poprawy jakości życia wiele chorych ludzi na całym świecie. Dociera też do nas coraz więcej informacji o tym, że coraz więcej państw decyduje się na legalizację medycznej marihuany i pozwolenie na terapię tym środkiem różnych ciężkich schorzeń.

Dokładnie rok temu na taki krok zdecydowała się Australia i Nowa Zelandia. Australijski parlament zadecydował, że pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i ostre bóle mogą zażywać cannabisu w celu terapeutycznym, a ponadto w tym celu samemu uprawiać konopie w domu.

Zezwolenie to nastąpiło w Victorii w kwietniu 2016 roku i oznacza to, że już od początku tego roku nawet dzieci cierpiące na epilepsję i ataki padaczkowe mogą przyjmować terapię opierającą się o cannabis.

Minister Zdrowia Victorii wyjaśnił, że leczenie nieletnich medyczną marihuaną w tym przypadku jest wytłumaczone tym, że dzieci zarówno z padaczką jak i z ciężkimi schorzeniami wymagają natychmiastowej reakcji, aby mogły one w ogóle dożyć wieku dorosłego.

W późniejszym czasie mają być dostępne różne produkty cannabisowe, jak płyny, oleje czy kapsułki również dla chorych na AIDS i ludzi, którzy znajdują się pod opieką paliatywną.

Gubernator najbardziej zaludnionego państwa w Australii New South Wales oznajmił w lutym tamtego roku, że już wtedy przeprowadzano badania kliniczne na 330 pacjentach przyjmujących chemioterapię z zastosowaniem tabletek produkcji pewnej kanadyjskiej firmy zawierających medyczną marihuanę.

Tak samo Nowozelandczycy mogli czerpać nadzieję na takie same kroki. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia szukało porozumienia z fachowcami w dziedzinie zażywania terapeutycznej marihuany. Nowozelandzkie zjednoczenie medyczne jednogłośnie wspiera zamiary programu terapeutycznego.

Po jednogłośnym odgłosie fachowców w tej dziedzinie preparaty na bazie cannabisu muszą być tak samo traktowane jak inne lekarstwa. Należy tu także przestrzegać zasad naukowych – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Peter Dunne.

Wedle tego rozwoju można przewidywać, że w 2020 roku większa część wskazanych pacjentów będzie otrzymywała produkty cannabisowe do leczenia.

nasiona marihuany, nasiona konopi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Medyczna Marihuana w Oceanie Spokojnym”

cbd, olej cbd

nasiona marihuany, konopi, thc-thc


Ta witryna growenter.pl wykorzystuje pliki cookies.