nasiona marihuany, sklep

Holandia bliżej pełnej legalizacji marihuany

holandia-legalizacja-marihuany-6962

Sprzeczne przepisy w Holandii na temat marihuany mogą zostać ostatecznie rozwiązane, jeśli po raz pierwszy większość parlamentarzystów spojrzy na ustawę, która zalegalizuje uprawę konopi pod okiem rządu. Pozwoliłoby to coffee shopom na zakup marihuany od licencjonowanych hodowców, których produkty muszą przejść kontrolę jakości.

Obecnie licencjonowane coffee shopy mogą sprzedawać niewielkie ilości marihuany na własny użytek, a policja przymyka na to oko, o ile nie reklamują się one, nie sprzedają twardych narkotyków i alkoholu, oraz nie sprzedają marihuany osobom poniżej 18 roku życia.

Jednak nadal nielegalna pozostaje uprawa dużych ilości i ich sprzedaż, tworząc sytuację, w której właściciele coffe shopów muszą pozyskiwać marihuanę nielegalnie, aby nadążyć za popytem. Legalizacja uprawy marihuany pozwoliłaby przejąć handel dużymi ilościami z rąk przestępców.

“Możesz kupić trawkę, ale nie możesz jej uprawiać i transportować, a to jest złe. Gdybyśmy ją regulowali, będzie to dobre dla zdrowia i kontroli przestępczości. Duży odsetek ludności i rad lokalnych również wspiera tę inicjatywę.” powiedział Vera Bergkamp z partii politycznej D66.

Słowa Bergkamp’a są poparte badaniami przeprowadzonymi przez Radboud University, które wykazały, że legalizacja produkcji konopi byłaby korzystna dla zdrowia publicznego i praw człowieka w Holandii.

Badania wykazały, że nielegalna produkcja konopi jest związana z przemocą, pożarami, zanieczyszczeniami środowiska, hałasem i rozprzestrzenianiem się bakterii lengionella.

Holenderska minister sprawiedliwości Ard van der Steur twierdzi, że wyniki tych badań nie są powodem by zmienić prawo i że nie ma dowodów na to, że zmniejszą one przestępczość. Biorąc pod uwagę, że wszystkie coffee shopy w Holandii obecnie zaopatrywane są przez nielegalnych hodowców, odpowiedź ta jest na granicy absurdu.

źródło: faktykonopne.pl

Inne artykuły

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sklep thc

Inne portale o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:
cannapteka.pl, forum.haszysz.info, foto.thc-thc.com, najlepsze.kanabis.info, akseeds.nl, thc-thc.info, seedbay.pl, konopialeczy.com, foto.seedbay.info, powiew.com, thc-thc.tv, ufoseeds.com, seedbay.info, cbdleczy.com, thc-thc.com, thc-thc.net, blog.growers.pl,
forum.ganjafarmer.info, akseeds.com, wrzuta.growers.pl, akseeds.de, foto.haszysz.info, akseeds.pl, blog.thc-thc.com, outdoor.growers.pl, forum.kanabis.info, holenderskiskun.com, grubylol.com, thcland.pl, ganjafarmer.info, upload.kanabis.info, jamaicaseeds.pl,
kanabis.info, growenter.pl, foto.thc-thc.tv, haszysz.info, jamaica.com.pl, f2seeds.com, growenter.com, dutchseeds.pl, taniesianie.com, ultimateseeds.pl, news.kanabis.info, growers.pl, tritonseeds.com, indoor.growers.pl, upload.growenter.pl,

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.