sklep z nasionami marihuany, thc-thc.com

Najgłośniejsze przecieki z WikiLeaks

Najgłośniejsze przecieki z WikiLeaks, GrowEnter

Lipiec 2010 r. – serwis WikiLeaks wchodzi w posiadanie ponad 90 tys. dokumentów wojska i wywiadu, zawierających szczegółowe informacje dotyczące działań koalicji antyterrorystycznej w Afganistanie w latach 2004 – 2010. Wybucha skandal na skalę światową. WikiLeaks to jednak witryna „zasłużona” w ujawnianiu informacji, które w innym wypadku nigdy nie trafiłyby do publicznej wiadomości.

WikiLeaks to działający od 2006 r. internetowy serwis, publikujący dokumenty objęte klauzulą tajności, przekazywane przez anonimowych informatorów. Portal nie jest związany z Wikipedią, chociaż – jak czytamy w opisie strony – zajmuje się tworzeniem „nieocenzurowanej wersji Wikipedii”.

W lipcu 2010 portal opublikował pod nazwą „Afghan War Diary” przeważającą część (75 tys.) spośród 90 tys. dokumentów dotyczących działań sił Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Afganistanie. Przed upublicznieniem materiałów WikiLeaks przekazał je redakcjom poczytnych dzienników i magazynów – The New York Times, The Guardian i Der Spiegel.

Dokumenty ukazują słabość koalicji i chaos działań militarnych w tym kraju. „Afera WikiLeaks”, bo tak już całą sprawę zaczęły określać media, polega jednak w głównej mierze nie na tym, co znajdowało się w dokumentach, ale na tym, że w ogóle doszło do ich ujawnienia.

Biały Dom potępił przeciek, określając go mianem „nieodpowiedzialnego” i „stojącego w sprzeczności z amerykańską polityką w Afganistanie”. Pentagon wszczął natomiast śledztwo, którego celem jest ustalenie źródła przecieku.

To nie pierwszy i z pewnością nie ostatni przykład na to, jak dokumenty publikowane w WikiLeaks mogą wstrząsnąć opinią publiczną. Oto inne przykłady:

Kwiecień 2010
– portal opublikował wideo, na którym widać, jak amerykański śmigłowiec bojowy Apache otwiera ogień do cywilów w Bagdadzie. Wydarzenie to miało miejsce w 2007 r., a w wyniku ostrzału zginęło dwanaście osób, w tym dwóch dziennikarzy agencji Reutera. Materiał wideo został nieco przerobiony przez WikiLeaks, tak by podkreślić śmierć osób cywilnych, jednak w grupie ostrzelanych osób faktycznie ukrywali się ludzie uzbrojeni m.in. w karabiny maszynowe i granatnik.

Marzec 2010
– witryna zamieściła 32-stronicowy dokument, datowany na 2008 r., zatytułowany „Wikileaks.org – punkt odniesienia online dla obcych wywiadów, rebeliantów i terrorystów?”. Analitycy US Army przedstawiali w nim sposoby na zniszczenie serwisu WikiLeaks, bądź jego zdyskredytowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay uprawa, hodowla, w domu, na dworze, marihuany, konopi, poradnik akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.