Najgłośniejsze przecieki z WikiLeaks

WikiLeaks to internetowy serwis, który działa od 2006 roku. Wbrew pozorom nie ma on nic wspólnego z Wikipedią i publikuje dokumenty, które są objęte klauzulą tajności, do których dostęp uzyskuje dzięki anonimowym informatorom.

wikileaks-3802

W lipcu 2010 opublikowano większą część dokumentów wojska i wywiadu (pod nazwą „Afghan War Diary”), które opisują działania sił Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Afganistanie. W dokumentach zawarte są szczegółowe informacje na temat działań koalicji antyterrorystycznej w Afganistanie. Zanim WikiLeaks samo opublikowało materiały, dostarczyło je redakcjom takich czasopism jak The New York Times, The Guardian i Der Spiegel.

W kwietniu 2010 roku WikiLeaks opublikowało film, na którym widać, jak amerykański śmigłowiec bojowy Apache otwiera ogień do cywilów w Bagdadzie w 2007 roku, w którym zginęło dwanaście osób.

W marcu 2010 roku witryna opublikowała 32-stronicowy dokument z 2008 roku, zatytułowany Wikileaks.org – punkt odniesienia online dla obcych wywiadów, rebeliantów i terrorystów?, w którym widniały sposoby jak zniszczyć serwis WikiLeaks, bądź go zdyskredytować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.