nasiona marihuany sklep, nasiona konopi

Zbiór statystyk na temat użytkowników marihuany

statystyczny-palacz-marihuany-6963

Według wielu osób, stereotypowy palacz marihuany to młody, leniwy mężczyzna w hawajskiej koszuli. Ale kiedy ruch legalizacji marihuany nabrał tempa i uczynił ją bardziej dostępną niż kiedykolwiek wcześniej, obraz statystycznego użytkownika marihuany uległ diametralnej zmianie.

Więc jak dziś wygląda statystyczny użytkownik marihuany? Jakie ma preferencje i nawyki, oraz ile wydaje na konopie?

Oto zbiór danych na temat użytkowników marihuany.

Dane sugerują, że zdecydowaną większość użytkowników marihuany stanowią mężczyźni, co stanowi około 70% wszystkich konsumentów. I mimo, że przedział wiekowy waha się pomiędzy 21 a 95 lat, to ponad 50% palaczy ma mniej niż 40 lat.

wiek-palaczy-marihuany-6658

Według danych, ponad 2 razy więcej mężczyzn niż kobiet używa marihuany. Daje to stosunek 2:1.

Ile lat ma statystyczny użytkownik marihuany?

Największy procent palaczy marihuany płci męskiej to osoby w wieku 25-29 lat (20%), a następnie osoby w wieku 21-24 latków (16%). Jednak średni wiek klientów to osoba w wieku 37,6 lat, co może być zaskoczeniem biorąc pod uwagę stereotypy. Średni wiek dla kobiet jest nieco wyższy – 38,2 lat. Ludzie w wieku 65-95 lat stanowią 5% wszystkich użytkowników marihuany.

sredni-wiek-palaczy-marihuany-9966

Ile pieniędzy wydają na marihuanę?

Większość osób wydaje pomiędzy 25 a 50$, udając się do sklepu z marihuaną, z czego średnie wydatki oscylują w granicy 33$. 34,7% klientów wydaje mniej niż 10$, zazwyczaj kupując gotowego jointa zawierającego pół grama marihuany. Tylko 8,2% wydaje więcej niż 100$ będąc w sklepie z marihuaną.

ile-wydaje-na-marihuane-5544

Ile rocznie wydają na marihuanę?

Analizowano także rocznie użytkownicy marihuany wydają na nią pieniędzy. Poniższy wykres przedstawia całkowitą kwotę wydaną w przychodniach w ciągu ostatniego roku przez klientów, którzy byli klientami przez ponad rok.

ile-rocznie-wydaje-na-marihuane-5478

Mediana rocznych wydatków palaczy marihuany to 645$, a ponad 57% klientów wydaje ponad 500$. Bardzo niewielu klientów (mniej niż 10%) wydaje ponad 2500$ rocznie na marihuanę. Tylko 2,2% z nich wydaje rocznie ponad 5000$ na samą marihuanę.

Czy kobiety i mężczyźni mają podobne upodobania?

Kwiaty konopi indyjskich, czyli “tradycyjna marihuana” jest najbardziej popularnym produktem dla obu płci. Jednak mężczyźni o 4% częściej je wybierają, w porównaniu do kobiet. Kobiety mają tendencję do kupowania gotowych jointów i produktów spożywczych zawierających THC, natomiast mężczyźni częściej wybierają koncentraty. Kobiety również eksperymentują z nietradycyjnymi produktami, takimi jak napoje, nalewki czy kremy.

kupowanie-marihuany-5214

Podsumowanie

W przeciwieństwie do stereotypów dotyczących użytkowników marihuany, badania pokazują, że użytkownicy marihuany należą do szerokiego spektrum w wielu dziedzinach. Każdy segment klientów ma własne przyzwyczajenia i preferencje w stosunku do produktów. Jak widać, statystyczny użytkownik marihuany nie jest młodym mężczyzną w hawajskiej koszuli, długich włosach i okrągłych okularach. Marihuanę palą zarówno kobiety jak i mężczyźni praktycznie w każdym wieku.

źródło: faktykonopne.pl

feminizowane nasiona marihuany, konopi, thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd

sklep z nasionami marihuany, thc-thc


Ta witryna growenter.pl wykorzystuje pliki cookies.