Hiszpania: Katalonia legalizuje Cannabis Social Clubs

Cannabis Social Clubs, czyli kluby cannabisowe w Hiszpanii występują w liczbie około 1.200, a dobre 200 z nich jest w samej Barcelonie i jej okolicach, gdzie z resztą są one najbardziej popularne. Takie kluby cannabisowe polegają na tym, że wszyscy jego członkowie wspólnie uprawiają marihuanę na własny użytek i potem w takim klubie wspólnie ją też palą. Członkiem takiego klubu może zostać każdy pełnoletni człowiek.

Właściwie kupno, sprzedaż czy spożywanie marihuany oraz haszyszu jest w Hiszpanii nielegalne, ale państwo to już zawsze te rzeczy tolerowało. Toleruje również kluby cannabisowe, co jest fajną rzeczą. Pierwszy modny klub cannabisowy w Hiszpanii został otwarty w 2001 roku.

Jednak między tolerowaniem, a legalną działalnością leżą światy. Jednak przyjaciele konopi w Katalonii mogą się już nastawić na to, że wkrótce w ich regionie powstaną kolejne kluby cannabisowe, gdyż władze Katalonii znaczną większością właśnie zagłosowały za legalizacją takowych klubów.

Za nową ustawą było aż 118 głosów, przeciw jedyne 8, a tylko jeden głos się wstrzymał. Wraz z nowym rozporządzeniem katalońskie cannabis social clubs będą mogły w przyszłości wspólnie wyhodować do 150 kilogramów suchych pąków marihuany na rok, przy czym ta ilość będzie kontrolowana.

Członkowie klubów muszą mieć ukończone minimum 18 lat. Ci, którzy są pomiędzy 18 a 21 rokiem życia mogą nabyć do 20 gramów cannabisu miesięcznie, od 21 roku życia są to już 60 gramów.

Aby od początku wykluczyć możliwą turystykę cannabisową, nowi członkowie klubu muszą poczekać 15 dni, aż będą mogli dokonać pierwszego zakupu. Sprzedaż produktów alkoholowych oraz tytoniowych jest w cannabis social clubs zakazana.

Oczywiście kluby cannabisowe istniały w tym regionie już przed ich legalizacją. Przez długie lata kluby te funkcjonowały w półlegalnej i niepewnej sytuacji. Teraz właściciele takich klubów oraz ich członkowie mogą cieszyć się z nowych nadchodzących czasów bez ciągłej obawy przed represjami.

Oczywiście gratulujemy Katalonii takiej wzorcowej decyzji. Wraz z liczbą 7,5 miliona mieszkańców (przypomnijmy, że Katalonia to drugi co do gęstości zaludnienia region Hiszpanii), legalizacja cannabis social clubs było bardzo rozsądne i godne naśladowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.