sklep z feminizowanymi nasionami marihuany i konopi w wersji auto kwitnącej i szybko rosnącej

Pacjent z Tyrolu odzyskał prawo jazdy

Całej tej sytuacji winny było anonimowy donos na Tyrolczyka Andyego Klinglera, a stracił on swoje prawo jazdy. Władze pozbawiły go prawa do prowadzenia pojazdów, ponieważ jako pacjent jechał on samochodem i posiadał przy sobie lek konopny o nazwie Dronabinol. Dopiero niezależna ekspertyza zakończyła spór o arbitralną decyzję.

Pacjent z Tyrolu odzyskał prawo jazdy, GrowEnter

Andy Kligler to typ człowieka walczącego i nie poddającego się, którego ciężko też jest złamać. Mimo ciężkiej genetycznej choroby nerwów, adrenomyeloneuropatii, która pozwala na poruszanie się tylko i wyłącznie w utrudnionych i bardzo bolesnych warunkach, to 43 latek regularnie bierze udział w biegach maratońskich we Wiedniu i Salzburgu.

Ruchliwość jego nóg jest ograniczona przez spastyczność przez co może on chodzić wyłącznie o kulach. Samochód Andyego, który jest specjalnie przystosowany dla ludzi niepełnosprawnych gwarantuje mu niezbędną mobilność potrzebną do aktywnego brania udziału w życiu codziennym.

Od ponad dwóch lat Klingler przyjmuje lek konopny o nazwie dronabinol. Tym samym należy on do grupy około 5000 pacjentów w Austrii, którzy w ten sposób dzięki syntetycznemu cannabisowi lepiej radzą sobie ze swoją chorobą.

Dronabinol jest legalnie dopuszczonym do leczenie środkiem, który zmniejsza ból, rozluźnia i zapobiega powstawaniu skurczy. Udowodniono, że ten lek w postaci kropli nie ma zróżnicowanej koncentracji.

Niestety w Austrii jest ciężko o klarowną regulację dotyczącą dronabinolu. Każdy z regionów tego kraju musi sam zadecydować o tym, jak będzie się z tym lekiem obchodził.

Andy Klinler złożył sprzeciw wobec decyzji o pozbawieniu go prawa jazdy i mógł na podstawie dwóch ekspertyz udowodnić, że jego zdolności umysłowe potrzebne do prowadzenia pojazdu nie są przez jego lek w żadnym stopniu ograniczone albo zmienione. Odpowiedzialny urząd musiał więc zwrócić Andyemu prawo jazdy.

Wiedeński lekarz Dr. Kurt Blaas specjalizuje się w medycynie z użyciem cannabisu i już od dawna chce on zapoznać wszystkie urzędy z tą tematyką. Już dziesięć lat temu walczył on o to, aby pacjenci zażywający dronabinol zostali zaopatrzeni w specjalną legitymację, która umożliwiałaby im poważne traktowanie przez różne służby.

Taka legitymacja jednak nie jest w Austrii żadnym ważnym prawnym dokumentem a sytuacja prawna nadal krąży po ciemnym lesie. Pacjenci cannabisowi w Austrii nie powinni popadać w sytuacje, w których muszą się tłumaczyć ze swojego leczenia.

Prawo kierowania pojazdami jest jasno uregulowane i mówi o tym, że osoby, które z powodów zdrowotnych przyjmują leki cannabisowe, zawsze posiadają też odpowiednią ekspertyzę od lekarza. Jeśli miejscowe urzędy uznają inaczej, to jest to postępowanie bezprawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.