Kannabinoidy Jako Psychodelika

Naukowcy Sugerują Kannabinoidy Zamiast Psychodelików

Kannabinoidy spożywane w wysokich dawkach mogą wywoływać stany świadomości podobne do działania LSD i psylocyny, czyli aktywnego składnika halucynogennych grzybów oraz innych psychodelików.

Psychoterapia wspomagana psychodelikami zyskuje coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych, a niektóre kliniki już oficjalnie oferują tę terapię.

Osoby cierpiące na głęboką depresję lub uzależnienie dzięki pojedynczemu doświadczeniu psychodelicznemu mogą uwolnić się od tych poważnych chorób. Naukowcy zwracają szczególną uwagę na lęk przed śmiercią u chorych na raka. Ludzie cierpiący na tą nieuleczalną chorobę mogą zaakceptować nieuchronną śmierć poprzez te doświadczenia. Bliskim łatwiej jest się pożegnać, gdy ukochana osoba może umrzeć z uśmiechem, co już wielokrotnie zaobserwowano po doświadczeniach psychodelicznych.

Wydaje się, że takie psychodeliczne doświadczenia są również możliwe dzięki zastosowaniu marihuany. Jest to prawdopodobnie spowodowane dimeryzacją receptora CB1 (receptora kannabinoidowego) z receptorem 5HT2A (receptora sertoniny, na który wpływ mają głównie leki psychodeliczne).

Podczas takiego doświadczenia należy brać pod uwagę set, czyli stan psychiczny, nastrój, oraz setting, czyli bodźce dostarczane przez otoczenie. Nie należy przyjmować psychodelików, jeśli nie czujemy się dobrze, gdyż może to doprowadzić do bad tripu.

Doświadczenia te należy przeprowadzać w obecności doświadczonego terapeuty, gdyż w takiego rodzaju terapii stosowane są duże dawki konopi indyjskich. Ze względu na nieprzewidywalność takich doświadczeń należy zachować ostrożność.
Pozostaje mieć nadzieję, że potencjał psychoterapii psychodelicznej zostanie wkrótce doceniony także w krajach europejskich, co może pomóc wielu ludziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.