Kara Więzienia Dla Niemieckiego Lekarza Za Leczenie Konopiami

Negatywne Skutki Prohibicji Marihuany

Od marca 2017 roku w Niemczech marihuana jest dostępna do celów medycznych. Jednak dostępności medycznej marihuany stoi na drodze wiele biurokratycznych przeszkód, a pacjenci chcący korzystać z jej pozytywnych działań najpierw muszą stosować całą gamę leków, które są nieskuteczne, i dopiero gdy ta nieskuteczność zostanie potwierdzona, w ostateczności lekarz może zdecydować się na przepisanie recepty na medyczną marihuanę.

Pewien lekarz w Monachium miał omijać całą procedurę diagnostyki i badania swoich pacjentów i umożliwiał im dostęp do medycznej marihuany po uiszczeniu opłaty wynoszącej około 150 euro. Jak stwierdził sąd okręgowy w Monachium pomiędzy 2017 i 2018 rokiem lekarz miał na tym zarobić 47.700 euro. 68-letni lekarz został skazany na trzy i pół roku więzienia za nielegalne przepisywanie środków odurzających.

Winny w 539 Przypadkach

Praktykującemu lekarzowi udowodniono, że w swoim gabinecie nie dysponował wystarczającym wyposażeniem do badania i postawienia prawidłowej diagnozy. 68-latek przyznał się do tego. Podobno nie spotykał się on z potencjalnymi pacjentami w swoim gabinecie, ale sfinalizował umowy w kawiarniach i restauracjach. Poza pierwszą zapłatą w wysokości od 120 do 150 euro za pierwszą receptę, żądał on także 60 euro za każdą kolejną receptę. Ponadto mężczyzna posiadał pistolet, na który nie posiadał pozwolenia.

Konsekwencja To Zakaz Wykonywania Zawodu

Przyznanie się do winy, złożenie zeznań i bez oporu przekazanie broni palnej zostały uznane przez sąd za okoliczności łagodzące, co nie zmienia faktu, że nadgorliwie pracujący lekarz od medycznej marihuany spędzi za kratkami kolejne trzy i pół roku swojego życia. Zarzuca się mu raźne naruszenie obowiązków lekarza i w związku z tym zakazuje się wykonywania zawodu. Oskarżony dobrowolnie zrezygnował jednak ze swojej aprobaty, aby nie dać się ponownie pokusić o ważne – choć nie doskonałe – prawo konopi medycznych w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.