Nadużycie a Uzależnienie

Jaka Jest Różnica Między Naużywaniem a Uzależnieniem od Marihuany?

Co oznacza i czym objawia się nadużywanie marihuany? Czy używanie marihuany może być fizycznie i psychicznie uzależniające? Czym jest uzależnienie od marihuany i czym się przejawia?

Nadużycie Narkotyków

Z nadużywaniem marihuany mamy do czynienia wtedy, gdy dana osoba pali ją z nudów, ponieważ chce odwrócić swoją uwagę od życiowych trudności lub gdy sytuacja konsumpcji wiąże się z dodatkowym ryzykiem: np. nadużywa marihuany ktoś, kto pali marihuanę i prowadzi pojazd lub ktoś, kto naćpany chodzi do szkoły.

Uzależnienie Od Narkotyków

Uzależnienie od narkotyku oznacza odczuwanie wewnętrznego przymusu konsumpcji, niemożność kontrolowania konsumpcji lub zaniedbywanie innych zainteresowań z powodu konsumpcji.

Niektóre narkotyki powodują, że przy regularnym ich zażywaniu organizm wytwarza tzw. tolerancję. Oznacza to, że ktoś musi spożywać coraz większe ilości danego narkotyku, aby w ogóle poczuć jego pożądany efekt.

Uzależnienie Psychiczne Oraz Fizyczne

Uzależnienie psychiczne oznacza, że nie jest się już w stanie obejść bez działania narkotyku. Narkotyk odgrywa w życiu ważną i definiującą rolę, pragnienie jego posiadania jest ogromne.

Uzależnienie fizyczne oznacza, że organizm potrzebuje narkotyku i odczuwa jego głód. Mówiąc prościej, oznacza to, że regularnie spożywana substancja została włączona do metabolizmu organizmu. To dlatego występują fizyczne objawy odstawienia, gdy spożywanie danego narkotyku jest przerwane.

Uzależnienie Od Marihuany

Ryzyko uzależnienia fizycznego od marihuany jest stosunkowo niewielkie w porównaniu z innymi narkotykami. W przypadku marihuany istnieje jednak większe prawdopodobieństwo uzależnienia psychicznego.

Na przykład uzależniony ma wrażenie, że nie może się obejść bez wieczornego relaksu. Jeśli palenie marihuany jest konieczne lub jeśli odgrywa ono niezwykle ważną rolę w życiu, są to wyraźne oznaki uzależnienia psychicznego.

Zdolność do powstrzymania się od palenia marihuany przez dłuższy okres czasu jest wskaźnikiem, że nie jest się uzależnionym psychicznie.

Również w przypadku marihuany organizm może rozwinąć tzw. tolerancję. Oznacza to, że należy spożywać coraz większe ilości, aby poczuć ten sam efekt.

Jeśli ktoś palił dużo i często przez lata, po zaprzestaniu palenia może doświadczyć fizycznych objawów odstawienia, takich jak zaburzenia snu. W porównaniu z innymi narkotykami, są one jednak raczej nieszkodliwe.

Czas Trwania Upalenia a Czas Wykrycia Obecności THC w Organizmie

Czas trwania działania marihuany a okres czasu, kiedy można wyryć jej obecność w organizmie są różne. Zależy to od osoby, dawki, a także od tego, czy marihuana jest wchłaniana przez płuca czy żołądek.

Palenie Czy Inhalowanie

Podczas palenia lub inhalacji marihuany jej pierwszy efekt odczuwalny jest już po kilku minutach. THC przechodzi z płuc bezpośrednio do krwi. Stan odurzenia trwa zazwyczaj od dwóch do czterech godzin.

Żywność

Kiedy marihuana jest spożywana, organizm wchłania THC powoli przez żołądek. Pierwszy efekt jest zauważalny/ odczuwalny dopiero po 30 minutach do 2 godzin. W tym przypadku stan odurzenia trwa do 12 godzin, a w skrajnych przypadkach nawet cały dzień.

Można sobie wyobrazić, że może to prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji. Zwłaszcza jeśli dawka była zbyt duża. Po spożyciu marihuany jej działanie rozwija się, a Ty nie jesteś w stanie nic z tym zrobić.

Czas Wykrycia THC w Organizmie

Marihuana pozostaje w organizmie przez pewien czas zmagazynowana. Okres półtrwania wynosi od ośmiu do dziesięciu dni. Dlatego też, na przykład, badanie moczu może wykryć używanie marihuany od kilku dni do kilku tygodni później. Czas wykrycia zależy również od ilości spożytej marihuany bądź THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.