Proteiny z Roślin Konopi

Dlaczego Są Korzystne Dla Zdrowia?

Sportowcy, osoby świadomie odżywiające się oraz osoby interesujące się biologią wiedzą, że białka lub proteiny, wraz z węglowodanami i tłuszczami, należą do trzech makroskładników pokarmowych, które są podstawą żywienia człowieka. Ale nie wszystkie białka są takie same.

W zależności od źródła, z jakiego się wywodzą, białka składają się z wielu różnych składników budulcowych, czyli aminokwasów. Na przykład białko mleka ma inny skład aminokwasów niż, porównywalnie, białko z jaj czy ziemniaków.

Aminokwasy są szczególnie ważne dla osób, które regularnie ćwiczą, ponieważ są niezbędne do budowy mięśni. Aminokwasy są jednak niezbędne również dla osób, które nie chcą budować masy mięśniowej. Nie bez powodu dziewięć z tych aminokwasów nazywanych jest niezbędnymi. Nie mogą być one wytwarzane przez organizm, dlatego muszą być przyjmowane z pożywieniem i mają kluczowe znaczenie dla niezliczonych procesów biologicznych w naszym ciele. Między innymi dla struktury komórek, funkcji narządów i produkcji energii przez komórki.

W sumie organizm potrzebuje 20 różnych aminokwasów, przy czym wspomniane już dziewięć niezbędnych aminokwasów może być w razie potrzeby przekształcone przez organizm w pozostałe jedenaście nieistotnych aminokwasów. Nie wszystkie produkty spożywcze zawierają pełną ilość tych niezbędnych aminokwasów. Białka zwierzęce, na przykład, zwykle zawierają go więcej niż białka roślinne. Jednak wysokie spożycie białka zwierzęcego może mieć negatywne skutki dla zdrowia. Niebezpieczeństwa tego nie ma w przypadku roślinnych źródeł białka.

Nasiona Konopi Jako Źródło Protein

Nasiona konopi z zawartością białka na poziomie 30% są jednym z najlepszych dostępnych źródeł białka roślinnego i zawierają wszystkie 20 aminokwasów. Obejmują one dziewięć niezbędnych aminokwasów, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, ale które musi pobierać z pożywienia. Mają aromatyczny, lekko orzechowy smak, a oprócz wysokiej zawartości białka zawierają również znaczne ilości mikroelementów, takich jak magnez, wapń, cynk, żelazo, fosfor i potas oraz witaminy A, B, C, D i E.

Są one również bogate w przeciwzapalne kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz zawierają fitosterole, które mogą mieć korzystny wpływ na poziom cholesterolu. Dla osób z nietolerancjami pokarmowymi lub problemami jelitowymi, nasiona konopi są cennym dodatkiem do diety. Są wolne od alergenów i składają się w 65% z edestyn i 35% z albumin. Te dwa białka są szczególnie łatwe do strawienia i dlatego są dobrze wykorzystywane przez organizm ludzki.

Jakie Produkty Żywnościowe Powstają z Nasion Konopi?

Nasiona konopi są wszechstronnie wykorzystywane w przemyśle żywnościowym. Można je spożywać w czystej postaci, ale również w postaci wielu innych produktów spożywczych. Obejmuje to produkty takie jak olej z nasion konopi, puree z nasion konopi, pasty do smarowania pieczywa, musli, batony, mąkę konopną, napoje konopne i białko konopne w proszku. Znajdują się one najczęściej w jakości bio i pochodzą ze zrównoważonej produkcji – ponieważ zwłaszcza w branży przetwórstwa konopi produkcja według najwyższych kryteriów ekologicznych jest obecnie czymś oczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.