USA: 3 miliony dolarów za lek na uzależnienie od marihuany

Jak podaje raport The Washington Times, ponad 4 miliony Amerykanów cierpi na uzależnienie od marihuany. W związku z tym rząd federalny chce przeznaczyć aż 3 miliony dolarów na stworzenie leku, który miałby pomóc w leczeniu rzekomego nałogu.

Naukowcy z Carnegie Mellon University przeprowadzili badania mówiące o tym, że od roku 1992, czyli momentu, kiedy liczba codziennych użytkowników marihuany w USA była najniższa, wzrosła siedmiokrotnie. Warto dodać, że konsumenci marihuany to zaledwie około 2% całkowitej populacji USA.

National Institute on Drug Abuse uważa, że spożywanie marihuany staje się coraz większym problemem w USA i wymaga natychmiastowej interwencji i stworzenia programów leczenia uzależnienia od tego narkotyku.

Jak pokazują dane NIDA, marihuana ma niski wskaźnik uzależnienia i w samych Stanach Zjednoczonych próbowało jej już 2,4 miliona osób, a codziennie przybywa ich około 6600.

Zwolennicy marihuany uważają to za absurd, tym bardziej, że marihuana jest bezpieczniejsza niż powszechnie dostępne używki, jakby chociaż papierosy, alkohol czy kofeina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.