Pożyteczność Pokrzyw Przy Uprawie Cannabisu

Pokrzywa, zwana również po łacinie Urtica dioica, jest przez wielu ogrodników często uważana za irytujący chwast. Roślina ta na ziemi, która była przez jakiś czas zaniedbywana, może się szybko rozprzestrzeniać i w mgnieniu oka ją zająć. W przypadku kontaktu ze skórą występuje nieprzyjemne ukłucie, które zwiemy poparzeniem. Jest ono spowodowane przez trychomy, które z kolei wstrzykują w skórę histaminę.

Ale mimo tych wad pokrzywa jest wysoce pożytecznym ziołem i jednocześnie sprzymierzeńcem każdego ogrodnika uprawiającego marihuanę. Pokrzywa nie tylko przynosi korzyści innym roślinom w ogrodzie, ale może być również korzystna dla człowieka, ponieważ od wieków jest używana w medycynie i zawiera ogromną różnorodność składników odżywczych.

Bogata roślina sąsiadująca

W bezpośrednim sąsiedztwie Twoich roślin konopi indyjskich rosną i są uprawiane również inne pożyteczne gatunki roślin. Rośliny towarzyszące są wykorzystywane ze względu na ich zdolność przyciągania pożytecznych owadów, odstraszania szkodliwych owadów i zwiększania bioróżnorodności ogrodu lub małej uprawy.

Pokrzywa jest niezwykle wszechstronną rośliną towarzyszącą i zasługuje na szczególne miejsce w ogrodzie, w którym rośnie marihuana. Ta wyjątkowa roślina pomaga zwabić pożyteczne owady w określone miejsce, ponieważ pomaga chronić rośliny przed głodnymi, nienasyconymi napastnikami. Pożywne liście pokrzywy przyciągają biedronki. Jak te majestatyczne stworzenia akurat nie popijają nektaru pokrzywy, będą patrolować Twój ogród w poszukiwaniu smaczniejszych przekąsek: mszyc.

Mszyce są owadami o miękkiej budowie ciała, które mogą występować w wielu różnych kolorach. Te małe szkodniki bardzo często atakują roślinę marihuany, przebijając liście ostrymi czułkami i wysysając sok z liści. Sadzenie pokrzyw w pobliżu uprawy zagwarantuje Ci, że Twoje rośliny zawsze będą pod stałą opieką biedronek.

Sąsiedztwo pokrzyw sprzyja produkcji terpenów

Kolejną wielką zaletą sadzenia pokrzyw jako rośliny towarzyszącej jest rzadka cecha wspomagania produkcji roślin konopi indyjskich. Męskie rośliny pokrzywy rozprowadzają swój pyłek kwiatowy dokładnie we właściwym czasie. To idealne wyczucie czasu jest znane z tego, że poprawia smak rosnących w owoców i warzyw. I tą taktykę można również stosować w uprawie marihuany.

Pyłek pokrzywy może zwiększyć produkcję terpenów w trychomach roślin konopi indyjskich, czego wynikiem jest dużo bogatsza i bardziej aromatyczna żywica. Doprowadzi to do produkcji jeszcze bardziej atrakcyjnych i smaczniejszych pąków.

Dobry dodatek do kompostu

Kompostowanie jest niewiarygodnie tanim i skutecznym sposobem poprawy jakości gleby i zawartej w niej różnorodności biologicznej. Zdrowa gleba powinna być pełna mikroorganizmów, które pomogą Ci rozbić materię organiczną na dostępne składniki odżywcze i grzyby, które z kolei mają wpływ na rośliny i dostarczają im większe ilości składników odżywczych. Tworzenie i utrzymywanie kompostu jest pewnym sposobem na zapewnienie roślinom konopi indyjskich żywej i zdrowej ryzosfery.

Kompost składa się z zielonego materiału, czyli świeżo wyrwanych chwastów, ścinek roślin, itp., który dostarcza azotu i z brązowego materiału, czyli uschniętych liści itp., który dostarcza węgla. Dla optymalnego kompostowania wymagany jest stosunek zielono-brązowy 2:1. Pokrzywa jest fantastycznym i darmowym źródłem zielonego materiału. Ponieważ pokrzywy rosną wysoko i pionowo, nawet małe łoże pokrzyw może zapewnić wystarczającą ilość masy zielonej w kompostowniku.

Zrób herbatę kompostową z pokrzywami

Pokrzywy można również używać jako nawozu i są one świetnym dodatkiem do tak zwanych herbat kompostowych. Wystarczy, że do pojemnika z wodą nawrzucasz różnych resztek roślin, w tym pokrzywy, i pozostawisz na około 1 – 3 tygodni, aż cała mieszanka się sfermentuje i powstanie słynna gnojówka. Po upływie tego czasu do każdego podlewania musisz rozcieńczyć herbatę kompostową w wodzie w stosunku 1:10. Możesz także stworzyć oprysk na liście, rozcieńczając ją w stosunku 1:20. Pokrzywy zaopatrzą Twoje rośliny w azot, potas, żelazo, magnez, wapń, siarkę, miedź i chlorofil.

Pokrzywy są nie tylko pożyteczne dla roślin marihuany, ale można ich również używać do parzenia herbat dla ludzi. Pokrzywa jest moczopędna, co jest szczególnie korzystne przy problemach z  nerkami oraz pęcherzem. Ponadto są one źródłem wielu witamin, minerałów i aminokwasów. Zawierają dużą dawkę żelaza, potasu, cynku, magnezu, wapnia oraz witamin A, B1, B5, C, D, E i K.

Pokrzywy jako kamuflaż

Chociaż to niewiarygodne, to pokrzywy są spokrewnione z rośliną marihuany. Ze względu na nawet podobny wygląd tych dwóch roślin, pokrzywy świetnie nadają się do zakamuflowania marihuany w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.