Zielone złoto, czyli czy warto inwestować w marihuanę?

Jak podają dane Bloomberga, większość firm opierających swój biznes na legalnej marihuanie, które są notowane na amerykańskiej giełdzie w ciągu pierwszego półrocza tego roku odnotowały aż trzycyfrowe wzrosty wartości akcji.

W Stanach Zjednoczonych już ponad 20 stanów zalegalizowało medyczna marihuanę, a Kolorado i Waszyngton nawet rekreacyjną. Jak się szacuje, wartość  rynku marihuanowego w tym roku wyniesie ponad 2,5 MILIARDA dolarów, a w ciągu nadchodzących pięciu lat nawet 10 miliardów i tym samym jest w stanie pobić sam rynek smartfonów.

Jak się okazuje, największe zyski notują firmy, takie jak Growlife, które produkcją sprzęt do uprawy marihuany, MedBox, który produkuje automaty z marihuaną, ale również firmy zajmujące się medyczną marihuaną, jak Medical Marijuana, czy Cannabis Science, która współpracuje z naukowcami w pracach nad wpływem cannabisu w najcięższych chorobach.

Kolejnym sektorem notującym zyski jest też rolnictwo, którego przykładem jest chociażby nawet Advanced Cannabis Solutions, firma zajmująca się terenami pod uprawy marihuany, jak i całego osprzętu niezbędnego do produkcji.

Producenci e-papierosów, jak mCigteż nie mają powodów do smutków. Akcje tej firmy w pierwszym półroczu dały 420% zysku. Z pewnością rynek ten będzie dalej się rozwijał i jeszcze wiele nam pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Zielone złoto, czyli czy warto inwestować w marihuanę?”


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.