Ebola, Marihuana do zwalczania – kannabinoidy mogą okazać się lekarstwem na wirusa

Nie od dziś wiadomo, że cannabinoidy zawarte w roślinie marihuany, a w szczególności cannabidiol (CBD), mają działanie wspomagające układ immunologiczny i jednocześnie chronią nas od infekcji wirusowych, takich jak na przykład HIV. W momencie, gdy groźny wirus o nazwie ebola rozprzestrzenił się z Afryki po całym świecie, trwają desperackie poszukiwania skutecznych metod zwalczania tej groźnej choroby. Okazuje się, że terapia antyretrowirusowa na bazie rośliny cannabisu może być skutecznym sposobem na walkę z tym wirusem.

Ebola, Marihuana do zwalczania   kannabinoidy mogą okazać się lekarstwem na wirusa, GrowEnter

Głównym problemem w walce z wirusem eboli jest fakt, że szybko mutuje, co uniemożliwia stworzenie skutecznej szczepionki dla leczenia wszystkich pacjentów. Dotychczas najbardziej zaawansowaną opcją leczenia chorych był Zmapp, czyli koktajl przeciwciał, powstały na bazie roślin tytoniu modyfikowanych genetycznie, które są molekułami laboratoryjnymi, symulującymi odpowiedź immunologiczną organizmu. Jest jednak jeszcze jedna roślina, która może okazać się bardzo skuteczna w walce z ebolą – cannabis.

Źródło: David B. Allen M.D. „CBD Protective Against Ebola Virus” i „How Cannabis Might Keep Coronary Stents Open Longer” Medical Director, Cannabis Sativa, Inc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.