5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi

Chociaż przeciwnicy marihuany zawsze znajdą jakieś argumenty, dlaczego nie powinna ona zostać zalegalizowana, to my podamy wam teraz 5 powodów, dlaczego jest odwrotnie.

1. Nie zanotowano śmiertelnego przypadku z powodu spożycia marihuany

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, co roku z powodu spożywania alkoholu umiera 2,5 miliona ludzi. Żeby marihuana mogła w jakimkolwiek stopniu być śmiertelna, człowiek musiałby spożyć THC w ilości około 20.000 – 40.000 razy większej niż jest ono zawarte w joincie. Jest to niemożliwe i niewykonalne.

2. Marihuanę pali bądź paliło w swoim życiu ponad 20% Polaków

Czyli co piąta osoba powinna siedzieć w więzieniu.

3. Wojna narkotykowa nie działa

Im bardziej prawo jest zaostrzane, tym gorsze są tego skutki jeśli chodzi o narkotyki. Profitują z tego tylko kartele i gangi narkotykowe, które na czarnym rynku zgarniają miliardy dolarów.

4. Legalna marihuana napędza gospodarkę

Najlepszym na to dowodem są Stany Zjednoczone. Co roku oszczędza się tam 7,7 miliarda dolarów wydatków rządowych przez nieegzekwowanie zakazu marihuany, a dodatkowe miliardy wpływają z opodatkowania marihuany poprzez jej legalną sprzedaż.

5. Legalizacja zmniejszy spożycie alkoholu

Marihuana jest o 114 razy bezpieczniejsza od alkoholu. Co więcej, redukuje szkody wyrządzone przez alkohol, zarówno te w mózgu jak i w wątrobie i pomaga w wyjściu z nałogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.