sklep z nasionami marihuany, thc-thc.com

5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi

Zakaz posiadania i uprawiania marihuany to głupi pomysł. Miejmy nadzieję, że nie potrwa zbyt długo aż wszystkie stany zdekryminalizują marihuanę, a w ślad za nimi pójdą inne państwa. Legalizacja marihuany przyniesie wiele korzyści, a jej brak spowoduje więcej strat niż zysków. Oto dlaczego zakaz marihuany jest głupi i dlaczego wszędzie należy zalegalizować trawkę:

1. Nikt nie umarł od przedawkowania marihuany

5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi , GrowEnter

Oczywiście, u wielu zmarłych można znaleźć ślady trawki, ale na pewno nie była to przyczyna śmierci. Nie ma dowodów na chociażby jedną osobę, która zmarła z przedawkowania marihuany. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, z powodu alkoholu rocznie ginie około 2,5 miliona ludzi, nie wliczając w to wypadków samochodowych spowodowanych alkoholem. Tymczasem palacz marihuany musiałby spożyć THC w ilości około 20.000 – 40.000 razy większej niż w joincie, aby być zagrożonym śmiercią.

2. Ponad 20% Polaków przyznało się do palenia marihuany

5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi , GrowEnter

Według Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomani, 21,9 procent Polaków przyznało się do spróbowania marihuany, a 6,3 procent korzystało z niej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Skoro 1 na 5 osób w Polsce paliła marihuanę, to może wsadźmy ich wszystkich do więzienia?

3. System sprawiedliwości nie działa

5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi , GrowEnter

Kryminalizacja marihuany stworzyła fatalny efekt motyla poprzez wojnie z narkotykami, która jest powszechnie uważana za porażkę. Ostrzejsze prawo nie zmniejsza liczby osób używających narkotyków. ONZ uważa, że konsumpcja narkotyków na świecie rośnie. Konsumpcja kokainy w 1998 roku wynosiła 13,4 miliona osób, a w 2008 17 milionów. W 1998 roku 147,4 milionów osób przyznało się do palenia marihuany, a w 2008 roku już 160 milionów.

Większość spraw sądowych związanych z narkotykami spowodowana jest posiadaniem niewielkiej ilości na własny użytek. Więzienia są przepełnione, a Polska wydaje około 80 milionów złotych rocznie na sprawy karne związane z marihuaną. Zamiast zamykać ludzi w więzieniach należy ich leczyć i edukować. Mówi o tym niedawny raport dotyczący zmiany w polityce narkotykowej na całym świecie.

4. Legalizacja marihuany napędza gospodarkę

5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi , GrowEnter

Tak jak alkohol, który kiedyś był nielegalny marihuana gwarantuje, że zysk, który trafia do ulicznego dilera trafi do skarbu państwa. Najsensowniej jest opodatkować ją tak, jak rząd opodatkowuje dużo bardziej szkodliwy alkohol i tytoń. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Harvard, prawna regulacja marihuany w samych Stanach Zjednoczonych pozwoli zaoszczędzić około 7,7 miliarda dolarów wydatków rządowych w zakresie egzekwowania zakazu.

5. Legalizacja zmniejszy spożycie alkoholu

5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi , GrowEnter

Już Bob Marley mówił: “zioło jest uzdrowieniem narodu, alkohol jest zniszczeniem. Alkohol, który zabija miliony osób rocznie można zastąpić marihuaną, która jest od niego 114 razy bezpieczniejsza.Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych nie wpłynie negatywnie na zdrowie publiczne. Co więcej, konopie redukują szkody wyrządzone przez alkohol, zarówno te w mózgu jak i w wątrobie.

źródło: faktykonopne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay uprawa, hodowla, w domu, na dworze, marihuany, konopi, poradnik akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.