Zdobyto Ekspercką Wiedzę na Temat Trychomów

Naukowcy przebadali te miejsca w roślinie marihuany, w której produkowane jest THC. Growerzy i osoby interesujące się tematem marihuany od dawna wiedzą, że trychomy roślin konopi są odpowiedzialne za produkcję pożądanych cannabinoidów.

Eksperci również od dłuższego czasu wykorzystują fizyczne właściwości tych małych kropli żywicy, które są oddzielane od materiału roślinnego za pomocą rozpuszczalników, aby po ich wysuszeniu wyprodukować z nich haszysz.

Teraz naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej poważnie przyjrzeli się procesom zachodzącym podczas dojrzewania konopi indyjskich i zdobyli specjalistyczną wiedzę na temat trychomów. W ten sposób badacze dokładnie wzięli pod lupę miejsce produkcyjne takich związków jak THC, CBD i terpenów.

W sierpniowym numerze Plant Journal opublikowano wyniki badań kanadyjskich naukowców, którzy po raz pierwszy bardzo dokładnie zajęli się procesami trychomów gruczołowych. Wykorzystując zaawansowane techniki w zakresie mikroskopii i profilowania chemicznego, empirycznie stwierdzono, że kwiaty konopi z największymi włoskami wytwarzają najwięcej terpenów emitujących CBD, THC i aromaty.

Badania te są uważane za pierwsze, które szczegółowo badają dokładną strukturę i właściwości chemiczne trzech gatunków trychomów gruczołowych występujących na roślinie cannabisu. Rozróżnia się pomiędzy łodygowymi, siedzącymi i bulwiastymi trychomami. Do przeprowadzenia badań zespół naukowców, w skład którego weszli naukowcy z UBC Wine Research Center i Michael Smith Labor wykorzystali odmianę Finola, szybko kwitnącą odmianę konopi indyjskich gatunku sativa.

Pod koniec października główny współautor badania wyraził swoje przekonanie, że zdobyte spostrzeżenia stanowią doskonały punkt wyjścia dla przyszłych badań.

„Pomimo wysokiej wartości ekonomicznej, nasze zrozumienie biologii konopi indyjskich jest wciąż w powijakach z powodu ograniczonego dostępu prawnego. Trychomy są biochemicznymi fabrykami konopi indyjskich i to badanie jest podstawą do zrozumienia, w jaki sposób produkują i przechowują one swój cenny produkt”, powiedział Teagen Quilichini, współtwórca badania i pracownik działu botaniki UBC.

Anne Lacey Samuels, profesor botaniki i główna badaczka badań, powiedziała w komunikacie prasowym, że może istnieć jeszcze wiele dalszych korzyści z badań.

„Znaleźliśmy skarbiec genów, które wspierają produkcję cannabinoidów i terpenów. Dalsze badania mogłyby wykorzystać tę wiedzę, aby z pomocą genetyki molekularnej i konwencjonalnych technik uzyskać bardziej produktywne odmiany marihuany albo odmiany o specyficznych profilach cannabinoidów oraz terpenów.”

„Zauważyliśmy, że łodygowe trychomy gruczołowe powiększyły z czasem swoje „fabryki” komórek, aby wyprodukować więcej cannabinoidów i pachnących terpenów” powiedział w publikacji główny autor Sam Livingston.

„Odkryliśmy również, że wyrastają one z sessylnych poprzedników i przechodzą dramatyczne zmiany w trakcie rozwoju, które można uwidocznić dzięki nowym narzędziom z dziedziny mikroskopii.”

Doktorant z działu botaniki zauważył, że światło ultrafioletowe może być wykorzystywane do określenia dojrzałości kwiatów do produkcji trychomów, tak aby growerzy mogli określić najlepszy czas zbioru. Naukowcom nie udało się jednak dowiedzieć, a raczej nie wspomnieli o tym, że światło ultrafioletowe może być również wykorzystane do zwiększenia produkcji trychomów i tym samym produkcji THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.