Ogólne Informacje na Temat Jak Otrzymać w Niemczech Receptę na Medyczną Marihuanę

Od 10 marca 2017 roku w całych Niemczech obowiązuje ustawa o legalizacji medycznej marihuany, która umożliwia tysiącom pacjentów korzystanie z nowego leku na receptę. Ponadto umożliwia ona też refundowanie tego leku przez kasę chorych. Jest to taki mały krok do legalizacji konopi, ale duży dla pacjentów.

Dzięki dopuszczeniu marihuany do celów medycznych w Niemczech poważnie chorzy pacjenci mogą być leczeni preparatami z konopi indyjskich. Pokrycie kosztów leczenia w każdym przypadku będzie indywidualnie sprawdzane przez kasy chorych. Jedynie, co można skrytykować jest to, że bardzo niewielu pacjentów podlega nowemu prawu.

Jak w Niemczech otrzymać receptę na medyczną marihuanę?

Pierwszy i najważniejszy warunek jest taki, że jeśli chcemy jako pacjent otrzymać receptę na medyczną marihuanę, to wszystkie inne opcje terapeutyczne muszą być w pełni wyczerpane. Tylko wtedy, gdy nie ma lepszej i skuteczniejszej alternatywy dla naszego leczenia, konopie indyjskie są w ogóle brane pod uwagę.

Musi istnieć przekonywująca perspektywa poprawy stanu zdrowia, w przeciwnym razie lekarz nie przepisze nam medycznej. Kwestia, czy preparat cannabisowy rzeczywiście pomaże ubezpieczonemu, musi zostać wcześniej wyjaśniona przez kasę chorych.

Bóle pleców lub inne drobne dolegliwości nie są wystarczające, aby zostać zakwalifikowanym do terapii medyczną marihuaną. Bundsopiumstelle, czyli coś w rodzaju Federalnej Rady ds. Opium rozpatruje każdy indywidualny wniosek dla zastosowania w medycynie. Obecnie w Niemczech jest około 1000 pacjentów, którzy korzystają z nowej terapii.

Jako pacjent najlepiej jest zapytać się swojego lekarza, czy kwalifikujesz się do leczenia. Następnie zwracamy się bezpośrednio do naszej kasy chorych. Dostanie medycznej marihuany na receptę wcale nie jest takie proste.

Czy kasy chorych refundują medyczną marihuanę na receptę?

Z reguły kasy chorych nie pokrywają kosztów za medyczną marihuanę na receptę, ale dla każdego przypadku zawsze podejmuje się decyzje indywidualnie. W niektórych przypadkach kasa chorych zgodziła się na refundację.

Był to jednak raczej wyjątek, ponieważ pacjenci zazwyczaj sami muszą pokrywać koszty swojego leku. Kasy chorych mają wątpliwości co do tego, czy są w stanie na dłuższą metę pokryć wszystkie koszty tych terapii.

Ich argumentem jest to, że nie ma dowodu skuteczności marihuany dla stałego uprawnienia do świadczeń przez kasę chorych. Dlatego ważne jest, aby niemiecki rząd zlecił nowe badania nad nową opcją terapii. Następnie zostanie podjęta decyzja, czy terapia z użyciem konopi indyjskich zostanie na stałe włączona do zakresu usług kas chorych.

Jaki jest koszt medycznej marihuany na receptę?

Średni koszt leczenia wynosi około 540 euro. Firmy ubezpieczeniowe zakładają jeden gram marihuany dziennie na każdego pacjenta, który ją stosuje. Dopiero uregulowana przez Niemcy uprawa medycznej w ich kraju doprowadziłaby do znacznego obniżenia kosztów i umożliwić dostęp dla szerszego grona odbiorców, ponieważ wtedy nie musiałaby być importowana.

Do tego czasu marihuana będzie importowana po wysokich cenach i ściśle kontrolowana przez Federalną Agencję Opium. Jeżeli kasa chorych wydała pozytywną decyzję, koszty mogą zostać pokryte w całości.

Gdzie można dostać medyczną marihuanę i w jakiej formie jest dostępna?

Po uzyskaniu niezbędnej zgody od kasy chorych i otrzymaniu ważnej recepty na preparat z konopi indyjskich, możesz odebrać swój lek w prawie każdej aptece w Niemczech. Wydawana jest ona w małych pojemniczkach o pojemności 5g. W gruncie rzeczy jest to jak zakup antybiotyku z tym, że lek podlega bardziej rygorystycznym przepisom.

Lekarz może przepisać gotowe produkty lecznicze w formie ekstraktu lub nawet same pąki marihuany. Wielu pacjentów woli oczywiście pąki, ponieważ pomaga im to znacznie lepiej niż gotowy lek. Jest to prawdopodobnie spowodowane różnymi składnikami aktywnymi, których w pąkach znajduje się ponad 100 i wchodzą one w interakcję.

Jak pacjenci przyjmują medyczną marihuanę?

Najlepsza forma spożywania medycznej marihuany to waporyzator, ponieważ już ze względu na to, że jest to medyczna marihuana, nie powinno jej się palić w joincie. Ilość, którą przyjmuje pacjent, nie jest reprodukcyjna. Ponieważ kwiaty są trudne do dozowania, są one przez aptekę rozdrabniane.

Jako lek otrzymuje się porcję proszku. Oczywiście, pacjent może sobie też zaparzyć herbatę albo przyjmować produkty z konopi indyjskich. Ważne jest, aby tak podgrzać pąki, aby wszystkie składniki aktywne zostały uwolnione. Waporyzacja jest zatem często bardziej skuteczna niż picie herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.