nasiona marihuany, sklep

Cannabis i jego spektrum oddziaływania na człowieka

Nie jest to żadną tajemnicą, że składnik cannabisu o nazwie THC (Tetrahydrocannabinol) ma efekt psychoaktywny. W przeciwieństwie do THC drugi najważniejszy cannabinoid o nazwie CBD nie jest psychoaktywny i dlatego też nie może on być w żaden sposób porównywany z THC oraz jego właściwościami. Szczególnie jeśli chodzi o użytek rekreacyjny cannabis jest najczęściej spożywanym nielegalnym narkotykiem na całym świecie.

Ale również w medycynie cannabis znajduje coraz więcej zwolenników i zastosowań. Jest on stosowany w leczeniu wielu różnych chorób, jednak nadal pacjenci mają uprzedzenia przed jego negatywnymi skutkami. Boją się, że mogą oni stracić całkowicie kontrolę albo że zaczną się u nich pojawiać urojenia. Mimo tego istnieje też wielu ludzi, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć na temat spektrum oddziaływania cannabisu.

Właśnie z tego względu postanowiliśmy nieco streścić ogólne spektrum oddziaływania cannabisu na ludzki organizm. Dane te nie dotyczą aspektów medycznych, ale służą jedynie jako wartości referencyjne, o których mówią konsumenci marihuany.

Spektrum oddziaływania cannabisu

Percepcja
Pozytywne: Percepcja staje się nasilona, jeśli chodzi o myśli. Czas wydaje się biec szybciej, ponieważ cannabis ma wpływ na pamięć krótkotrwałą.
Negatywne: Może dojść do nadpobudliwości oraz urojeń.

Pamięć
Pozytywne: Człowiek staje się zapominalski, ponieważ pamięć krótkotrwała jest zaburzona. Często jednak nie jest to odbierane jako negatywne, ale jako zabawne.
Negatywne: Może dojść do luk w pamięci, przez co nie będzie można sobie wszystkiego przypomnieć, co się wydarzyło

Odczucie
Pozytywne: W trakcie rauszu często dochodzi do euforii i do bycia „Highu“ bądź też bycia „Stoned“ w zależności od zużytego gatunku cannabisu
Negatywne: Może dojść do poczucia paniki, strachu, paranoi oraz innych psychicznych symptomów. Taki stan nazywa się też Horrortripem

Odczucia cielesne
Pozytywne: Dochodzi do przyspieszenia bicia serca, otoczenie staje się zamazane, czujemy wewnętrzne rozluźnienie i lekkość.
Negatywne: Może dojść do nieprzyjemnego kołatania serca, nudności oraz mdłości.

Komunikacja
Pozytywne: Rozmowy są postrzegane jako bardziej intensywne i często dochodzi do napadu śmiechu.
Negatywne: Może zdarzyć się tak, że skoncentrujemy się tylko na swoich myślach i będziemy uwięzieni w swoim własnym świecie. Często jest tak, że sytuacja jest przesadnie odbierana.

Inne artykuły

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Cannabis i jego spektrum oddziaływania na człowieka”

sklep thc

Inne portale o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:
cannapteka.pl, forum.haszysz.info, foto.thc-thc.com, najlepsze.kanabis.info, akseeds.nl, thc-thc.info, seedbay.pl, konopialeczy.com, foto.seedbay.info, powiew.com, thc-thc.tv, ufoseeds.com, seedbay.info, cbdleczy.com, thc-thc.com, thc-thc.net, blog.growers.pl,
forum.ganjafarmer.info, akseeds.com, wrzuta.growers.pl, akseeds.de, foto.haszysz.info, akseeds.pl, blog.thc-thc.com, outdoor.growers.pl, forum.kanabis.info, holenderskiskun.com, grubylol.com, thcland.pl, ganjafarmer.info, upload.kanabis.info, jamaicaseeds.pl,
kanabis.info, growenter.pl, foto.thc-thc.tv, haszysz.info, jamaica.com.pl, f2seeds.com, growenter.com, dutchseeds.pl, taniesianie.com, ultimateseeds.pl, news.kanabis.info, growers.pl, tritonseeds.com, indoor.growers.pl, upload.growenter.pl,

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.