Chloroza i niedobór azotu

Albo inaczej po prostu żółknięcie liści.

SYMPTOMY: Rośliny pokazują różne symptomy na liściach i we wzroście. Żółte liście i wolny wzrost, prawie stagnacyjny. Dolne liście jako pierwsze stają się żółte i odpadają. Żółknięcie rozprzestrzenia się od dolnej części rośliny aż po górną, a kolor pędów to jasnozielony.

Także wchłanianie wody jest przez wolny wzrost i niedostateczną przemianę materii mocno zredukowane. Łodygi liści często farbują się na czerwony kolor.

OPIS: Azot to jeden z głównych składników i zostaje zużywany podczas fazy wegetatywnej rośliny w szczególnie dużych ilościach. Jego brak objawia się małym wzrostem rośliny i żółknięciem dolnych liści. Rośliny, którym brakuje azotu, wydają często bardzo małe plony. Cała roślina jest niedorozwinięta.

ZWALCZANIE: Najpierw musimy zmierzyć poziom EC. Jeśli ten jest za niski (poniżej 1,60 mS), musimy częściej nawozić roślinę, aż symptomy znikną. Musimy też zwracać uwagę na stabilne zaopatrzenie rośliny składnikami odżywczymi.

Zaleca się nawożenie specjalnym nawozem do konopi, gdyż taki zawiera dużą ilość azotu. Jego codzienne używanie przez okres jednego tygodnia szybko przywraca równowagę.

Warto dodać, że Sativy są bardziej podatne na niedobór nawozu, dlatego zaleca się od początku używać większej ilości nawozu przy tych odmianach.

WYSTĘPOWANIE: częste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.