Izrael: planowane badania na temat leczenia autyzmu cannabisem

Cannabis to lek. To, co my wiemy już od dawna, coraz częściej na całym świecie odbija się w reformach prawa. Od początku tego miesiąca medyczna marihuana jest legalna i dostępna na receptę nie tylko w Niemczech, ale i też w Argentynie.

Składniki aktywne zawarte w marihuanie mają działanie rozkurczowe i pomagają przy zmaganiu się z różnymi cierpieniami, jak przewlekłe bóle, ADHD, epilepsja, depresje i wiele innych. Ale zanotowano również sukcesy przy leczeniu zaburzeń spektrum autystycznego i coraz więcej się o tym mówi.

Mimo, że już od lat słyszy się pozytywne doniesienia, przede wszystkim od rodziców dzieci chorych na autyzm, to nauka nie jest jeszcze w tym temacie na tyle zaawansowana.

Ten stan utrudnia chorym na autyzm dostęp do medycznej marihuany, gdyż istnieje jeszcze za mało dowodów na to, że ona rzeczywiście na to schorzenie pomaga.

Jednak może się to niedługo zmienić. Jak podaje jedno z żydowskich czasopism w Izraelu, który jest wiodącym państwem na świecie jeśli chodzi o badania naukowe i użycie cannabisu jako leku, zostają właśnie przygotowywane badania na ten temat.

Liczne izraelskie media donoszą o serii doświadczeń, które mają zostać przeprowadzone w Shaare Zedek Medical Center w Jeruzalem. Dr. Adi Eran, który jest szefem oddziału neuropediatrycznego tego szpitala wyjaśnił, że w badaniach będzie brało 120 pacjentów w wieku od 5 do 29 lat.

Probanci będą przez dłuższy okres czasu codziennie zażywać cannabis. Zaplanowano dwie serie po 12 tygodni przerwane miesięczną pauzą. Jeśli chodzi o formę konsumpcji Dr. Eran podkreślił, że nikt nie będzie palił jointów.

Użyty do badań lek będzie oparty na cannabidiolu, czyli CBD. Jego skuteczność ma zostać sprawdzona w ten sposób, że część probantów będzie otrzymywała placebo.

Najwyraźniej istnieje duże zainteresowanie badaniami, gdyż jak sam lekarz powiedział, lista ochotników stała się bardzo długa. Wiele rodzin z całego Izraela kierują się właśnie do specjalistów z Shaare Zedek Medical Center w Jeruzalem i tam szukają pomocy.

Do badań zostały wybrane jednak tylko osoby, których symptomy autyzmu są bardzo uderzające jak na przykład samookaleczenie się, czy osoby, u których pospolita terapia nie wykazuje odpowiednich wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.