Samoleczenie Marihuaną Stanów Lękowych, Depresji, Bezsenności i Bólu

Dane na temat właściwości medycznych marihuany wciąż są aktualizowane i odkrywa się coraz więcej korzyści tej rośliny dla ludzkiego zdrowia, a w ostatnich latach wskazuje na to coraz więcej badań. Dopiero pod koniec maja kanadyjscy naukowcy potwierdzili, że osoby zażywające konopie indyjskie lepiej radzą sobie z lękiem i depresją gdy spożywają naturalne leki i środki odurzające.

Niedawne badania wykazały również, że medyczne produkty z konopi indyjskich są skuteczne w walce z przewlekłym bólem i przynoszą wiele korzyści dla pacjentów. Ponowne badanie przeprowadzone w Kanadzie przyniosło wyniki wskazujące na to, że użytkownicy konopi używają silnych produktów konopnych w celu leczenia różnych objawów choroby.

Stany Lękowe, Depresja, Zaburzenia Snu, Bóle

W okresie od listopada 2020 roku do stycznia 2021 roku naukowcy przeprowadzili badania dotyczące przyczyn zażywania konopi indyjskich na 489 osobach z regionu Quebecu. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali, że będą kupować konopie indyjskie od zwykłych sprzedawców detalicznych, ale kupowali je również ze względów zdrowotnych. Według własnych danych najczęstszymi schorzeniami, które osoby leczyły marihuaną były lęk (70 procent), zaburzenia snu (56 procent), przewlekły ból (53 procent) i depresja (37 procent).

Wcześniejsze badania doprowadziły do podobnych ustaleń. Użytkownicy, którzy używali produktów z konopi wyłącznie ze względów medycznych, w ostatnim badaniu preferowali głównie marihuanę o wysokiej zawartości CBD. Druga grupa stwierdziła jednak, że preferują odmiany zawierające dużo THC.

Inne Zastosowania Medyczne Marihuany

Oprócz wyżej wymienionych objawów chorobowych wymieniono również inne powody, dla których marihuana wydaje się mieć pozytywny wpływ na jej użytkowników. Niektórzy uczestnicy ankiety stwierdzili, że używają marihuany do leczenia spastyczności mięśni, migreny, nudności i objawów stresu pourazowego. Podczas gdy w poprzednich badaniach ujawniano, że użytkownicy nie rozmawiają z lekarzami o stosowaniu marihuany, to w obecnym badaniu stwierdzono coś wręcz przeciwnego.

W tym przypadku większość respondentów poinformowała swoich lekarzy o zażywaniu konopi indyjskich. Jako powód, dla którego użytkownicy nie korzystali z oferty medycznej marihuany, podano następujące informacje: 52% stwierdziło, brak informacji, 39% uważa, że proces kwalifikujący do spożywania medycznej marihuany jest zbyt skomplikowany, a 23% stwierdziło, że medyczna marihuana jest zbyt niedostępna, dlatego wolą kupować zwykłą marihuanę w pot-shopach.

Wnioski Wynikające z Ankiety

Naukowcy na podstawie wyników badania doszli do wniosku, że ludzie decydują się na samoleczenie wielu chorób za pomocą konopi indyjskich. Jednak zażywanie dużych dawek konopi indyjskich, palenie tytoniu jako preferowanej metody zażywania i jednoczesne przyjmowanie innych leków dla poszczególnych osób może wiązać się z pewnym ryzykiem. Należy zatem pilnie poprawić dostęp do medycznej marihuany, która jest o wiele bardziej bezpieczną metodą walki z różnymi schorzeniami i chorobami.Samoleczenie Marihuaną Stanów Lękowych, Depresji, Bezsenności i Bólu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.