Kannabis przy mięśniakach macicy

kanabis-marihuana-macica-miesniaki-leczenie-operacja-kobieta-1

Około 80 do 90 % kobiet ma mięśniaki, łagodne nowotwory mięśni gładkich. W około 90 % przypadków są to mięśniaki w macicy. Rzadziej występują one w innych narządach z mięśni gładkich, takich jak naczynia krwionośne, przełyku i dróg oddechowych. Najczęstsze objawy to zwiększone i przedłużone krwawienie miesiączkowe, bolesne krwawienie, uczucie obcego ciała, zaburzenia i ból podczas stosunku płciowego, przy oddawaniu moczu lub podczas wypróżnień. Intensywność objawów zależy od wielkości mięśniaków.

Przebadano kobietę w wieku 52 lat kobiety która cierpiała z powodu przewlekłego bólu w rdzeniu oraz z powodu przewlekłego obrzęku limfatycznego w lewej nodze w wyniku infekcji. Jej dolegliwości zaczęto leczyć ekstraktem z konopi Sativex, aby zobaczyć, czy jak pacjentka reaguje na produkty konopne.

Pacjentka zauważyła znaczną ulgę w bólu i ku zdziwieniu lekarzy, także poprawę obrzęku limfatycznego. Przebarwienia, zapalenie, obrzęk i ból w lewej nodze zmniejszyły się. Aby potencjalnie poprawić dalszy sukces, pacjentka udała się na 3- miesięczną terapię olejem kannabisowym do Hiszpanii. Po około tygodniu obie nogi wyglądały na zupełnie zdrowe.

Przed wyjazdem do Hiszpanii u pacjentki zostały także wykryte mięśniaki macicy, które ze względu na swoją wielkość musiałyby zostać operacyjnie usunięte. Oprócz usunięcia mięśniaków, zaplanowano także usunięcie macicy, co miałoby dodatkowo przyczynić się do dalszego zmniejszenia limf z nóg, a tym samym obrzęku limfatycznego. Po powrocie pacjentkę ponownie poddano badaniu ultrasonograficznemu. Ku zaskoczeniu lekarza mięśniaki znacząco się zmniejszyły, a operacja usunięcia ich wraz z macicą nie była potrzebna. To odkrycie było niezwykłe, bo nikt nie mógł wyjaśnić przyczyny zmniejszenia guzów w porównaniu do wstępnego wyniku badania.

Dopiero po tym, jak pacjentka przyznała się do terapii olejem konopnym, zagadka została rozwiązana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.