Legalna marihuana?

Legalna marihuana?, GrowEnter

Marycha, ganja, joint, trawka, skręt — to popularne nazwy używane dla jednego narkotyku, czyli marihuany. Jest ona zaliczana do grupy tzw. narkotyków miękkich. Jak wynika z badań co czwarty polski uczeń regularnie pali marihuanę. Jeszcze 15 lat temu co dziesiąty.

Marihuana zaczyna mieć coraz lepszą reputację i swego czasu w jednym ze szczecińskich pubów  sprzedawano nawet piwo z dodatkiem ekstraktu z tej rośliny, na którym widniał wyeksponowany  charakterystyczny liść konopii indyjskich. Czy Polska powinna pójść o krok dalej i powinna zalegalizować sprzedaż marihuany (i ewentualnie innych narkotyków miękkich)?

Za:

– zwalczanie przestępczości, gdyż kontrola państwa nad tym sektorem jednocześnie odbiera go organizacjom przestępczym.
– legalizacja oznacza opodatkowanie marihuany i likwidację czarnego rynku.
– legalna marihuana pochodzi ze sprawdzonych źródeł, co ma wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo kupujących.
– w porównaniu do ogólnodostępnego alkoholu marihuana nie ma dawki śmiertelnej, nie powoduje kaca i nie prowokuje do zachowań agresywnych.

Przeciw:

– legalizacja to pójście na łatwiznę, czyli jeśli z czymś mamy problem, to najlepiej to zalegalizować.
– jeśli marihuana przynosi tyle korzyści finansowych, to może w ogóle zalegalizować wszystkie narkotyki, sutenerstwo, walki psów, nielegalny hazard itd.
– prawdopodobnie przestępczość zorganizowana odrobiłaby straty spowodowane legalizacją przez haracze ściągane ze sklepików legalnie sprzedających narkotyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze “Legalna marihuana?”


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.