sklep z nasionami marihuany, konopi, thc-thc.com

Legalna marihuana?

Legalna marihuana?, GrowEnter

Marycha, ganja, joint, trawka, skręt — to popularne nazwy używane dla jednego narkotyku, czyli marihuany. Jest ona zaliczana do grupy tzw. narkotyków miękkich. Jak wynika z badań co czwarty polski uczeń regularnie pali marihuanę. Jeszcze 15 lat temu co dziesiąty.

Marihuana zaczyna mieć coraz lepszą reputację i swego czasu w jednym ze szczecińskich pubów  sprzedawano nawet piwo z dodatkiem ekstraktu z tej rośliny, na którym widniał wyeksponowany  charakterystyczny liść konopii indyjskich. Czy Polska powinna pójść o krok dalej i powinna zalegalizować sprzedaż marihuany (i ewentualnie innych narkotyków miękkich)?

Za:

– zwalczanie przestępczości, gdyż kontrola państwa nad tym sektorem jednocześnie odbiera go organizacjom przestępczym.
– legalizacja oznacza opodatkowanie marihuany i likwidację czarnego rynku.
– legalna marihuana pochodzi ze sprawdzonych źródeł, co ma wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo kupujących.
– w porównaniu do ogólnodostępnego alkoholu marihuana nie ma dawki śmiertelnej, nie powoduje kaca i nie prowokuje do zachowań agresywnych.

Przeciw:

– legalizacja to pójście na łatwiznę, czyli jeśli z czymś mamy problem, to najlepiej to zalegalizować.
– jeśli marihuana przynosi tyle korzyści finansowych, to może w ogóle zalegalizować wszystkie narkotyki, sutenerstwo, walki psów, nielegalny hazard itd.
– prawdopodobnie przestępczość zorganizowana odrobiłaby straty spowodowane legalizacją przez haracze ściągane ze sklepików legalnie sprzedających narkotyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Legalna marihuana?”


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.