Wyrok w Zawieszeniu Dla Właściciela Sklepu Konopnego

W procesie przeciwko właścicielowi sklepu z produktami z CBD „Hanfbar”, oskarżonego o nielegalny handel narkotykami, Sąd Okręgowy w Braunschweigu wydał wyrok: Marcel Kaine został skazany na dziewięć, a Bardia Hatefi na siedem miesięcy w zawieszeniu.

Jak donosi m. in. Branschweiger Zeitung dwóch oskarżonych zostało obecnie skazanych przez 4. Wielką Izbę Karną Sądu Okręgowego za nielegalny handel narkotykami. Dwóch oskarżonych zostało skazanych na dziewięć i siedem miesięcy więzienia. Sąd wydał wyroki w zawieszeniu warunkowym.

Podczas gdy adwokaci oskarżonych wnioskowali o uniewinnienie, prokuratura zażądała skazania ich na karę trzech i dwóch i pół roku pozbawienia wolności, której nie można było zawiesić na okres próbny ze względu na ich długość.

W słowach końcowych Bardia Hatefi odnosił się głównie do pozytywnych doświadczeń klientów baru konopnego, którzy używali herbat i olejków z aktywnym składnikiem cannabidiol w leczeniu zaburzeń snu, ataków paniki, depresji lub chronicznego bólu. Strona pozwana podkreśliła, że jest przekonana, iż działa w ramach obowiązującego prawa. „Chronimy i poprawiamy zdrowie publiczne”, powiedziała Hatefi.

W uzasadnieniu wyroku sędzia wyjaśnił jednak, że sprzedaż nieprzetworzonych kwiatów i liści konopi konsumentom końcowym stanowiła naruszenie prawa o narkotykach. Zawartość THC nie odgrywa tu żadnej roli, ponieważ nie można wykluczyć jej niewłaściwego wykorzystania do celów odurzających. Oskarżeni złożą odwołanie od wyroku. Po skazaniu, Marcel Kaine i Barda Hatefi wypowiadali się w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.