Wyrok w Zawieszeniu Dla Właściciela Sklepu Konopnego

W procesie przeciwko właścicielowi sklepu z produktami z CBD „Hanfbar”, oskarżonego o nielegalny handel narkotykami, Sąd Okręgowy w Braunschweigu wydał wyrok: Marcel Kaine został skazany na dziewięć, a Bardia Hatefi na siedem miesięcy w zawieszeniu.

Wyrok w Zawieszeniu Dla Właściciela Sklepu Konopnego, GrowEnter

Jak donosi m. in. Branschweiger Zeitung dwóch oskarżonych zostało obecnie skazanych przez 4. Wielką Izbę Karną Sądu Okręgowego za nielegalny handel narkotykami. Dwóch oskarżonych zostało skazanych na dziewięć i siedem miesięcy więzienia. Sąd wydał wyroki w zawieszeniu warunkowym.

Podczas gdy adwokaci oskarżonych wnioskowali o uniewinnienie, prokuratura zażądała skazania ich na karę trzech i dwóch i pół roku pozbawienia wolności, której nie można było zawiesić na okres próbny ze względu na ich długość.

W słowach końcowych Bardia Hatefi odnosił się głównie do pozytywnych doświadczeń klientów baru konopnego, którzy używali herbat i olejków z aktywnym składnikiem cannabidiol w leczeniu zaburzeń snu, ataków paniki, depresji lub chronicznego bólu. Strona pozwana podkreśliła, że jest przekonana, iż działa w ramach obowiązującego prawa. „Chronimy i poprawiamy zdrowie publiczne”, powiedziała Hatefi.

W uzasadnieniu wyroku sędzia wyjaśnił jednak, że sprzedaż nieprzetworzonych kwiatów i liści konopi konsumentom końcowym stanowiła naruszenie prawa o narkotykach. Zawartość THC nie odgrywa tu żadnej roli, ponieważ nie można wykluczyć jej niewłaściwego wykorzystania do celów odurzających. Oskarżeni złożą odwołanie od wyroku. Po skazaniu, Marcel Kaine i Barda Hatefi wypowiadali się w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.