Zatrzymania w Berlinie z powodu 19kg Cannabisu

Berlińska policja nie ma łatwo… Brak najnowszego wyposażenia, spleśniałe strzelnice i jeszcze stary nakaz traktowania wszystkich deliktów z marihuaną jako niebezpieczne przestępstwa. Jednak każde zwycięstwo policji wcale nie ma dużego rozgłosu medialnego.

Nawet po aresztowaniach w Berlinie z powodu 19kg marihuany nie wiele się zmienia. W słynnej z wysokiej kryminalności dzielnicy Kreuzberg co najwyżej zabraknie jednego dnia nieco towaru i kilku dealerów, co następnego dnia będzie już zrekompensowane i wyrównane.

Dwaj osiemnastolatkowie zostali bowiem zatrzymani za przemyt 19kg marihuany z Holandii w celu przekazania jej dla berlińskich dealerów. Cały materiał dowodowy skonfiskowano, a zatrzymani zostali postawieni przed Sądem. Przed tym policja wraz z prokuraturą przeszukała jeszcze kilka mieszkań.

Sprawcy codziennie dostarczali marihuany w dzielnicy Berlina Kreuzberg nie tylko dealerom, ale też i prywatnym klientom. Dlatego policjanci znaleźli też znaczną, pięciocyfrową sumę pieniędzy.

Przez ostanie 18 miesięcy policja zmagała się z prawie 6200 przestępstwami w tej dzielnicy Berlina, z czego około 2000 miało związek z narkotykami, a powiązanymi z nimi było 2735 podejrzanych. Dokonano 511 skazań, 41 kar więziennych, 67 kar w zawieszeniu, a także liczne kary wobec nieletnich i 337 kar pieniężnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.