Austria: Wysokie poparcie dla cannabisu

Polityka cannabisowa w Austrii to porażka!

Zdaniem przewodniczącego Instytutu Konopnego, Toniego Straka, austriacka polityka cannabisowa to jedna wielka porażka, ponieważ chorzy ludzie nadal muszą liczyć się z karą pozbawienia wolności w przypadku użycia naturalnego cannabisu do swojego leczenia. Tą opinię podziela 86 procent uczestników ankiety online przeprowadzonej przez stację telewizyjną Puls4 oraz 50 procent z liczby 500 uczestników przeprowadzonego w czasie rzeczywistym badania instytutu badania opinii OGM.

W cyklu audycji programu „Im Namen des Volkes”, czyli „W imieniu narodu” dotyczącego tematyki „Legalizacja cannabisu – tak czy nie” dyskusję na temat zalet legalizacji prowadzili radca prawny oraz ekspert do spraw prawa środków uzależniających Gottfried Hudl, Lekarz psychiatrii dziecięcej Dagmar Zidek oraz Toni Straka razem z prawniczką z Salzburga Eleonore Hübner, sędzią z Graz Helmutem Wlasakiem oraz specjalistą od leczenia uzależnień z Linz Kuroschem Yazdi.

W tej częściowo gorącej dyskusji Straka zażądał, aby cannabis został zalegalizowany jako środek leczniczy oraz używka, ale również aby chorzy ludzie, dla których cannabis to idealne lekarstwo nie stwarzające żadnych poważnych efektów ubocznych, zostali natychmiastowo oczyszczeni z zarzutów oraz uniewinnieni.

Przewodnicząca frakcji, która opowiada się przeciwko legalizacji marihuany, zgodziła się ze zdaniem Straki, że pacjenci używający cannabis w celu leczenia nie powinni być prześladowani. Potwierdziła ona również, że spożywanie cannabisu w Austrii w porównaniu do nadużywania alkoholu nie jest największym narkotykowym problemem tego kraju.

Dr. Zidek powołała się na długoletnie doświadczenie z cannabisem jako lekarstwem i wyjaśniła, że konopia już dawno jest używana do pomocy osobom uzależnionym od innych narkotyków z wyjścia ze swojego nałogu. Radca prawny Hudl powiedział, że cannabis powinien być postrzegany na równi z innymi legalnymi narkotykami jak alkohol czy tytoń, ponieważ obecna polityka domaga się ofiar, które nie popełniły żadnego przestępstwa.

A tak na temat cannabisu myślą obywatele Austrii:
Głosowanie z 50 procentami głosów za i 50 procentami głosów przeciw podzieliło się następująco:
– Kobiety: 46% TAK, 54% NIE
– Mężczyźni: 56% TAK, 44% NIE
– 16-29 lat: 54% TAK, 46% NIE
– 30-49 lat: 47% TAK, 53% NIE
– powyżej 50 lat: 51% TAK, 49% NIE
– Rodzice dzieci do 18 lat: 42% TAK, 58% NIE
– Miasta powyżej 50.000 mieszkańców: 46% TAK, 54% NIE
– Miejscowości do 2.000 mieszkańców: 70% TAK, 30% NIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.