Badania naukowe scharakteryzowały przeciętnego palacza marihuany

Po raz pierwszy możliwa jest dokładna analiza konsumentów cannabisu.
badania-naukowe-charakteryzacja-palacz-marihuana-1
Dzięki legalizacji w niektórych stanach USA od kilku lat można prawnie nabyć marihuanę. Dzięki temu po raz pierwszy nadarzyła się okazja, aby przebadać grupę konsumentów, która w wolnym czasie zażywa marihuanę, i przeanalizować oraz scharakteryzować ich cechy charakterystyczne. Tak więc pewna firma konsultingowa Headset zebrała w badaniach dane sprzedaży różnych handlarzy cannabisu i je oceniła.

Zgodnie z badaniami 68,9% wszystkich konsumentów to mężczyźni, czyli ich liczba jest dwukrotnie większa niż u kobiet. 20% konsumentów jest w wieku między 25 a 29 rokiem życia. Wraz z wzrostem wieku, maleje liczba konsumentów, a u ludzi powyżej 75 roku życia jest równa 0, przy czym badania przeprowadzano na osobach od 21 roku życia, gdyż wcześniejsza konsumpcja jest zabroniona. 16% ludzi w wieku od 21 do 24 konsumuje marihuanę.

Średnio klienci wydają 33$ podczas jednej wizyty w tzw. dispensary. Kobiety wydają średnio 35$, jednak swoje zakupy robią rzadziej niż mężczyźni (a to coś nowego). W ciągu roku konsumenci wydają średnio 645$ na cannabis. U 57% klientów suma ta przekracza 500$. Tylko 2,57% klientów wydaje w ciągu roku ponad 2500$ na marihuanę. Zarówno mężczyźni jak i kobiety zdecydowanie faworyzują kupno kwiatów konopi (51,6%/47,2%) , jednak kobiet stanowczo wolą gotowe jointy i produkty spożywcze, a mężczyźni bardziej skupiają się na koncentratach. Jednak tutaj liczby zmieniają się w zależności od grupy wiekowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.