Cannabis, Konopia i THC

Narkotyki to substancje naturalne lub wytworzone przez człowieka. Po spożyciu wpływają one na osobisty stan umysłu danej osoby poprzez centralny układ nerwowy. Ta po spożyciu czuje się odmieniona, a świat wydaje się jej inny.

Narkotyki mogą być relaksujące lub stymulujące, mogą wywoływać pozytywne lub negatywne uczucia. Wielu użytkowników narkotyków doświadcza halucynacji podczas odurzania się. Zażywanie narkotyków może prowadzić do uzależnienia psychicznego oraz, w zależności od rodzaju narkotyku, także do uzależnienia fizycznego.

Cannabis i THC

Cannabis to roślina, z której produkowana jest marihuana (ziele konopi), haszysz (żywica konopna) lub olej haszyszowy (ekstrakt konopny). Spożywanie marihuany wywołuje odurzenie substancją chemiczną o nazwie THC („tetrahydrokannabinol”). Substancje, które zmieniają odczucia, takie jak THC, są nazywane psychoaktywnymi. To znaczy, że wpływają one na percepcję, myślenie, pamięć, nastrój, świadomość lub zachowanie.

Roślina Cannabisu

Roślina cannabisu wraz z chmielem należy do rodziny konopi. W naturze istnieje ponad sto gatunków, które mają bardzo różne cechy. Roślina używana do ekstrakcji THC nosi nazwę Cannabis Sativa L. Istnieją rośliny męskie i żeńskie. Rośliny żeńskie mają więcej liści i włoski gruczołowe, zwane trychomami. Wydzielają one lepką żywicę, która zawiera szczególnie dużo THC. Te gatunki roślin, które zawierają dużo żywicy, a co za tym idzie THC, są używane jako narkotyki.

Inne gatunki są odpowiednie do produkcji papieru konopnego, odzieży konopnej i podobnych produktów ze względu na ich włókna. W ciągu roku roślina konopi wyrasta z kiełka do kwitnącej rośliny. Najmniejsze dorastają do 60 cm wysokości, niektóre gatunki do 8 metrów. Najbardziej rzucającą się w oczy cechą są liście. Mają one kształt rozłożonej dłoni, często nazywane są wachlarzami, i składają się zwykle z siedmiu pojedynczych liści. Ich krawędzie są drobno ząbkowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.