Meksyk Legalizuje Posiadanie Oraz Handel Marihuaną

Meksykański parlament w końcu podjął decyzję: w przyszłości każdy dorosły Meksykanin będzie mógł uprawiać marihuanę w domu lub kupić ją od zarejestrowanego przez państwo dilera.

Meksyk Legalizuje Posiadanie Oraz Handel Marihuaną, GrowEnter

Początkowo ma to dotyczyć tylko marihuany, potem również haszyszu. Jest to ważny krok dla Meksyku, a także dla reszty świata, gdyż pokazuje on, że należy podążać za legalizacją marihuany. Jest to również sposób Meksyku na walkę z wpływami karteli narkotykowych, ponieważ gdy tylko handel narkotykami staje się legalny i opodatkowany, mafia narkotykowa traci źródło dochodów.

Parlament Meksyku dał zielone światło dla legalizacji marihuany. Dzięki temu w przyszłości każdy dorosły Meksykanin będzie mógł w swoim domu sam wyhodować marihuanę w doniczce lub kupić go od zarejestrowanego przez państwo handlarza. Na razie tylko marihuana, ale to dobry początek.

Meksyk postanowił wyjść z nielegalności i zasilić system podatkowy, co wydaje się być idealną receptą na walkę z mafiami narkotykowymi. I to nie tylko w Meksyku, ale i na całym świecie. Szacuje się, że rocznie w samych Stanach Zjednoczonych uliczna sprzedaż kokainy przynosi zyski około jednego biliona euro. Ale prawda jest taka: nikt nie wie, ile ton kokainy czy trawki trafia rocznie do innych krajów świata, i to mimo spektakularnych znalezisk narkotyków, jakie mają miejsce niemal co kilka tygodni.

Zaniepokojeni rodzice powiedzą: nie chcemy, aby nasz syn lub córka w łatwy sposób zdobyli narkotyki. Ale mają taką możliwość i to już od dawna: zarówno dzieci, jak i dorośli kupują od talibów, Państwa Islamskiego, brutalnych ekstremistycznych paramilitarystów lub lewicowych radykalnych grup partyzanckich z Kolumbii lub Meksyku, ale nawet nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ wszystkie te grupy zaopatrują dilerów w całej Europie.

Tysiące hektarów lasów deszczowych w Amazonii są nielegalnie wycinane, aby uzyskać powierzchnię do uprawy koki i trawki. Politycy, sędziowie, policjanci, ekolodzy i działacze na rzecz praw człowieka są kupowani – lub rozstrzeliwani – podczas gdy wielu celebrytów i gwiazd publicznie przyznaje się do spożywania koki, a wszystko dla jeszcze większej sławy i rozgłosu.

W czasie, gdy czytasz te słowa, gdzieś na świecie, czy to na szkolnym podwórku, w toalecie jakiegoś baru, czy na tyłach dworca kolejowego, kolejna porcja kokainy trafia do nowego właściciela, a zysk z niej sprawia, że najgorsi wrogowie naszego społeczeństwa stają się z dnia na dzień coraz bogatsi i jeszcze bardziej wpływowi.

Najlepszy prezydent Ameryki Łacińskiej, Pepe Mujica (Urugwaj, 2010-2015), powiedział kiedyś, że musimy odebrać temu nienasyconemu potworowi – czyli mafii narkotykowej – pożywienie: zysk finansowy. Cała ta piramida finansowa zawali się, jeśli nikt nie będzie musiał być korumpowany. Dlatego: jeśli naprawdę chcesz zbawić świat, musisz zalegalizować narkotyki. Wystarczy przenieść je do zarejestrowanych sklepów i nałożyć na nie podatek od sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.