Lecznicza marihuana nadal mało popularna w Czechach. Dlaczego?

Medyczna marihuana w Czechach jest legalna już od niemalże pół roku. Jednak jej popularność nadal jest znikoma. Ciężko jest znaleźć lekarza, który by ją przepisał a jej cena dla wielu jest nieosiągalnym wydatkiem. Ma to się jednak niedługo zmienić.

Zalegalizowanie leczniczej marihuany to dla każdego kraju jedno najważniejszych wydarzeń, tak też było w przypadku Czech. Jednak, jak się okazało w praktyce, marihuanę łatwiej tam dostać w osiedlowym barze, niż kupić w aptece.

W Czechach istnieje jak na razie jedynie siedemnastu lekarzy, którzy są w stanie wypisać receptę na ten lek, a dotychczas wystawili oni jedynie 21 recept. Brak lekarzy to nie jest jednak największy problem, a kosmiczna cena, jaką trzeba  za nią zapłacić w aptece – ok. 45 zł za gram. Cena ta to wynik importu medycznej marihuany do Czech z zagranicy.

W ciągu najbliższych miesięcy może to jednak ulec zmianie. Okazuje się, że pewna czeska firma otrzymała koncesję na produkcję oraz sprzedaż marihuany, której cena ma wynosić 11zł/g.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.