Medyczna marihuana przy zespole przewlekłego kręgosłupa

Zespół przewlekłego kręgosłupa to oznaczenie, które określa dolegliwości oraz bóle obejmujące kręgosłup oraz plecy, które nie mogą zostać przypisane żadnej konkretnej przyczynie. W zależności od ich lokalizacji zespół przewlekłego kręgosłupa można ograniczyć do zespołu kręgosłupa szyjnego, zespołu kręgosłupa piersiowego bądź zespołu kręgosłupa lędźwiowego.

To, czy taki zespół zostanie określony jako przewlekły, zależy od czasu trwania dolegliwości oraz bóli. Przy okresie dłuższym niż sześć tygodni eksperci mówią już o bólach przewlekłych.

U większości ludzi przychodzi w życiu taki czas, gdy nagle zaczynają skarżyć się na bóle pleców. Często zdarza się tek, że ból szybko mija po posmarowaniu bolącego miejsca maścią albo po zażyciu gorącej kąpieli bądź też środków przeciwbólowych.

Mimo silnych i nieustępujących bóli nie zawsze możliwe jest znalezienie ich przyczyny. Oprócz rzeczywistych uszkodzeń struktur pleców (kręgów, krążków międzykręgowych, nerwów itd.) ważną rolę odgrywa tutaj również psychika.

Nazwa zespół przewlekłego kręgosłupa nie mówi jeszcze nic o przyczynach bólu. Gdyby te były jednoznaczne, lekarz mógłby postawić bardziej specyficzną diagnozę. Jednak niezależnie od przyczyn bólu, wiele badań zajęło się określeniem skuteczności cannabinoidów przy przewlekłych neuropatycznych bólach.

Ustalono przy tym, że bóle zostały w niektórych przypadkach nawet bardzo mocno złagodzone. Jedno badanie zajęło się przepytaniem pacjentów z przewlekłymi bólami, którzy zażywali cannabis.

81 procent z nich podało, że po zażyciu cannabisu ich bóle zostały o wiele skuteczniej złagodzone niż przy zażywaniu klasycznych leków, których efektem ubocznym jest działanie narkotyzujące.

Ogólnie medyczna marihuana jest skuteczna przy leczeniu przewlekłych bóli. Nie tylko intensywność bólu jest mniejsza, ale i też zostaje oprawiona jakość snu. Podczas gdy inne terapie nie pokazują wystarczającego działania, zaleca się wziąć pod uwagę właśnie terapię medyczną marihuaną.

Jak się okazuje medyczna marihuana okazuje się skuteczna przy różnych dolegliwościach kręgosłupa. Zaliczają się do nich bóle powodowane deformacją kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, osteochondroza oraz przepuklina dysku, a najskuteczniejszymi składnikami cannabisu przy leczeniu są THC oraz CBD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.