nasiona marihuany, sklep

Czy cannabis to źródło młodości dla ludzkiego mózgu?

Związek THC, który jest zawarty w cannabisie odwraca procesy starzenia się mózgu u myszy. Teraz naukowcy chcą to przetestować na ludziach.

Według wyników badań przeprowadzonych w dawnej stolicy zachodnich Niemiec, Bonn, małe ilości Tetrahydrocannabinolu, czyli THC, poprawiają słabnącą sprawność mózgu u starych myszy. Badania wykazały, że związek THC zmienia proces starzenia się mózgu u myszy.

W jednym z badań klinicznych naukowcy chcą teraz zbadać, czy THC może znormalizować funkcje mózgu u starszych osób, u których wykryto początki demencji Alzheimera albo lekkiej demencji starości.

Badania te mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, jak mówi Profesor Andreas Zimmer z Uniwersytetu w Bonn. Medyczna marihuana jest już od dawna badana, w związku z tym wiadomo już, że praktycznie wszystko, co działa na myszy, działa też i u człowieka. Jak mówi Prof. Andreas Zimmer z tego powodu jest on optymistycznie nastawiony na to, że wyniki będą przenośne.

Naukowcy z Bonn zajmują się już od 15 lat badaniem systemu receptorów na który działa cannabis na mysim modelu. Wszystkie wyniki pokazały, że system endokannabinoidowy jako część systemu układu nerwowego ma wpływ na wszystkie procesy starzenia.

„Aktywność tego systemu zmniejsza się u starzejących się zwierząt i towarzyszy on typowym symptomom starzenia jak osteoporoza, pomarszczona skóra oraz zmniejszająca się wydajność kognicyjna.” – mówi Profesor Zimmer.

Zmniejszająca się aktywność systemu oraz zjawiska starzenia się idą parą w parę. Naukowcy zadali sobie dlatego pytanie, czy spadającą aktywność systemu w starszym wieku można odwrócić poprzez stymulacje z jednym ze składników cannabisu.

Dlatego podali oni myszom w wieku dwóch, dwunastu oraz 18 miesięcy przez okres czterech tygodni małe dawki THC. Potem przetestowali oni umiejętność nauki oraz wydajność pamięci tych zwierząt. Między innymi na przykład umiejętność orientacji oraz rozpoznawanie innych osobników.

Myszy, które otrzymywały tylko placebo, okazywały naturalne i typowe dla wieku utraty zdolności nauki oraz pamięci. Funkcje kognicyjne zwierząt, którym podawano cannabis, były za to tak samo dobre jak u zwierząt w wieku dwóch miesięcy.

O tym, że te wyniki są możliwe do uzyskania również na ludziach, pokazują badania z Izraela. Podawano tam mieszkańcom domu starców cierpiącym na brak apetytu i zaburzenia snu cannabis. Jak mówi profesor Zimmer wielu z nich było po tym również duchowo o wiele bardziej żywi.

Inne artykuły

Cannabis z apteki Nie chodzi tu o wywołanie uczucia highu. Dla niektórych ludzi cannabis nie jest używką rekreacyjną. Zażywają oni cannabis jako lek, aby zapewnić sobie...
Niemcy zrobią pierwsze badania cannabisu za 800.00... Düsseldorf odgrywa właśnie w Niemczech bardzo ważną i pionierską rolę jeśli chodzi o temat legalizacji marihuany. Zadecydowała tak niemiecka rządowa k...
Medyczna Marihuana w Oceanie Spokojnym Nawet, jeśli nie uratujemy tym jeszcze całego świata, to cannabis tu i tam powoli doprowadza do poprawy jakości życia wiele chorych ludzi na całym świ...
Lek ratujący życie – cannabis W większości badań naukowych można było przeczytać, że liczba przypadków śmiertelnych spowodowanych przedawkowaniem środków przeciwbólowych w amerykań...
10 NAJLEPSZYCH POWODÓW ABY PALIĆ MARIHUANĘ BEZ TYT... Palenie cannabisu z tytoniem jest bardzo powszechną formą spożywania tej używki, szczególnie w niektórych krajach w Europie. Podczas gdy jednym konese...
CannaTech 2018 w Tel Aviv Od 19. do 20. marca 2018 roku Tel Aviv ponownie będzie miała miejsce konferencja CannaTech. -Konferenz statt - pod znakiem wiodącego międzynarodowego ...
thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Czy cannabis to źródło młodości dla ludzkiego mózgu?”

sklep thc

Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.