nasiona marihuany, sklep

Lobbysta od marihuany donosi na Tuska i Kopacz

uzywanie-marihuany-6952

Lobbysta Tomasz Obara złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Donalda Tuska i minister zdrowia Ewę Kopacz. Zarzuca im przekroczenie uprawnień w związku z akcją przeciwko dopalaczom na początku października.

Wówczas Główny Inspektor Sanitarny nakazał wycofanie z obrotu na terenie całego kraju produktu o nazwie „Tajfun”, określanego jako przeznaczony do celów kolekcjonerskich, oraz wszystkich podobnych wyrobów, powodujących bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, oraz zaprzestanie działalności obiektów służących produkcji i obrotowi hurtowemu lub detalicznemu. W efekcie, jak informował wiceminister zdrowia Adam Fronczak, do 8 października zamknięto 1131 punktów sprzedaży dopalaczy; w postępowaniu kontrolnym uczestniczy ponad 2300 pracowników inspekcji sanitarnej oraz ok. 3 tys. policjantów.

„Działania funkcjonariuszy publicznych spowodowały uszczerbek dla kilkuset podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, po prostu paraliżując ich działalność” – napisał Obara w zawiadomieniu do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Działania sanepidu i policji Obara nazywa podjętymi „bez podstaw prawnych i faktycznych” oraz „bez dochowania procedur”. Podkreśla, że w trakcie akcji „zamknięto 1000 sklepów, którym nie udowodniono dotąd działania sprzecznego z prawem”.

– Działaliśmy zgodnie z prawem, na podstawie ustawy o inspekcji sanitarnej – zapewnił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Piotr Olechno, pytany o doniesienie Obary.

Obara złożył w sejmie wnioski z prośbą o spotkanie z ok. 80 posłami, z którymi chce rozmawiać nt. polityki narkotykowej. Obszerniejsze zestawy dokumentów – zatytułowane „dotuskacz” i „dokopacz” – wysłał natomiast do premiera, liderów ugrupowań sejmowych oraz ministerstw – zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji. Wśród tych pism są m.in. obywatelski projekt ustawy dekryminalizującej i depenalizującej posiadanie marihuany oraz wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, którzy uczestniczyli w zamykaniu sklepów z dopalaczami.

Obara w rozmowie z reporterem Polskiej Agencji Prasowej powiedział, że wielu właścicieli punktów sprzedających dopalacze składa takie zawiadomienia. Zapowiedział też pozywanie wszystkich policjantów i inspektorów sanitarnych, którzy brali udział w akcji na początku października.

W poniedziałek w Dziale Podawczym Kancelarii Sejmu Obara pojawił się mocno spóźniony w stosunku do godziny, którą zapowiadał dziennikarzom. Przed kompleksem budynków sejmowych jego i cztery towarzyszące mu osoby wylegitymowali policjanci.

W ubiegły poniedziałek Obara nie został wpuszczony do sejmu przez Straż Marszałkowską, a następnie zatrzymany przez policję. Miał wówczas przy sobie sadzonkę konopi indyjskich oraz torebkę środków, które określił jako „materiały kolekcjonerskie”. Mówił, że gdyby konopie nie były zakazane, nie doszłoby do sytuacji, że takie środki pojawiłyby się na naszym rynku.

Dzień później po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony; nie przedstawiono mu zarzutów. Jak wyjaśniła policja, przeprowadzone w laboratorium testy tych środków nie potwierdziły zawartości substancji narkotycznych w „materiałach kolekcjonerskich”; wyniki testów na substancje znajdujące się w roślinie miały być znane „w ciągu kilku dni”.

Z kolei w czwartek Obara był wśród sześciu osób, które zatrzymano w jednym z warszawskich sklepów z dopalaczami, po tym jak zerwano z niego plomby. Obara oświadczył wówczas zgromadzonym wokół sklepu, że jego zamknięcie było nielegalne.

Obara ma przepustkę wystawioną przez kancelarię sejmu, upoważniającą do działalności lobbingowej na terenie parlamentu. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej kancelarii sejmu wynika, że Obara chce działać na rzecz ochrony praw i wolności osób uzależnionych od substancji psychotropowych.

wiadomosci.wp.pl

Inne artykuły

Erdoğanja: Turcja chce walczyć z kryzysem konopiam... Po przejęciu władzy przez Prezydenta Erdoğana w 2014 roku Turcja postanowiła przejąć międzynarodowo ważną rolę jako odcięcie pomiędzy Europą a Bliskim...
Wielka Brytania legalizuje medyczną Po tym, jak Kanada i Meksyk zdecydowały się na legalizację marihuany, kolejne państwo przyciąga na siebie uwagę. Wielka Brytania legalizuje medyczną m...
Hiszpańska partia Podemos żąda całkowitej legaliza... "Absurdalne jest, że Tequilla czy Gin są dostępne w sklepach, a marihuana jest nielegalna." Tak wypowiedział się sam Pablo Iglesias, szef trzeciej co ...
Jamajka chce uprawiać medyczną marihuanę Do końca roku po drugiej stronie Atlantyku wielu ludzi będzie mogło legalnie zakupić oraz spożywać cannabis. W Kanadzie i większej części Stanów Zjedn...
Holenderska trawa zostanie zalegalizowana Tak, wiemy, że już od dziesiątek lat ganja i haszysz są dostępne w holenderskich Coffeeshopach. Jednak oznacza to tylko i wyłącznie to, że cannabis je...
CannaTech 2018 w Tel Aviv Od 19. do 20. marca 2018 roku Tel Aviv ponownie będzie miała miejsce konferencja CannaTech. -Konferenz statt - pod znakiem wiodącego międzynarodowego ...
thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sklep thc

Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.