Marihuana najpopularniejszym narkotykiem w Europie

Czasopismo naukowe „Science of the Total Environment” opublikowało właśnie wyniki analiz zawartości ścieków 19 miast w Europie, zamieszkałych przez łącznie 15 milionów ludzi. Jak się okazuje, każdego dnia w takich metropoliach jak Londyn, Paryż, Barcelona czy Mediolan codziennie spożywa się ponad 350 kg kokainy, a najpopularniejszym narkotykiem jest marihuana.

narkotyki-marihuana-00292

Naukowcy do przeprowadzenia analiz wykorzystali kilkanaście markerów, którymi zwykle bada się zawartość narkotyków w moczu, między innymi kokainy, ecstasy, amfetaminy, metamfetaminy czy też marihuany. W każdym mieście najpierw obliczono średnie spożycie każdego narkotyku, jakie przypada na jednego mieszkańca, po czym porównano ze sobą wszystkie otrzymane rezultaty.

Jak się okazuje, najwięcej marihuany spożywanej jest w Holandii, gdzie jest ona legalne i oczywiście stanowi dużą atrakcję dla turystów. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się takie miasta jak Paryż i Barcelona, gdzie duża ilość spożywania marihuany może, zdaniem ekspertów, mieć związek ze strategicznym położeniem Hiszpanii na szlaku narkotykowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.