nasiona marihuany sklep, nasiona konopi

SSL złamane na potrzeby ogranów bezpieczeństwa

Sądzicie, że kłódeczka oznaczająca połączenie szyfrowane naprawdę zapewnia wam bezpieczeństwo? Że nikt nie przechwyci danych, które wysyłacie do banku lub sklepu internetowego? Jesteście w błędzie.

ssl-0392

Kiedy komputer łączy się szyfrowanym połączeniem, np. z Gmail, PayPal lub eBay, przeglądarka sprawdza autentyczność certyfikatu na stronie. Okazuje się jednak, że niewielka firma Packet Forensics opracowała sprzęt, który łamie te zabezpieczenia i chce je sprzedawać organom bezpieczeństwa USA.

Wygląda to tak: instytucja rządowa kupuje od licencjonowanego Dostawcy Certyfikatów sfałszowany certyfikat szyfrowanego połączenia. Następnie przechwytuje połączenia, oszukując obie zainteresowane strony.

Matt Blaze, specjalista od szyfrowania danych z Uniwersytetu w Pensylwanii, mówi, że nowa technologia ukazuje słabość istniejących zabezpieczeń. Blaze ostrzega przed wykorzystaniem jej przez mniej rządowe organizacje.

Blaze podkreśla, że niedoskonałość połączenia bierze się nie z możliwości złamania szyfru, lecz z funkcjonowania szyfrowanych połączeń w Sieci. Mówi też jednak: „Choć wiem, jak się włamać do mojego mieszkania, wciąż zamykam je na klucz”. [Wired]

gizmodo.pl

feminizowane nasiona marihuany, konopi, thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd

sklep z nasionami marihuany, thc-thc


Ta witryna growenter.pl wykorzystuje pliki cookies.