sklep z nasionami marihuany, thc-thc.com

SSL złamane na potrzeby ogranów bezpieczeństwa

Sądzicie, że kłódeczka oznaczająca połączenie szyfrowane naprawdę zapewnia wam bezpieczeństwo? Że nikt nie przechwyci danych, które wysyłacie do banku lub sklepu internetowego? Jesteście w błędzie.

SSL złamane na potrzeby ogranów bezpieczeństwa, GrowEnter

Kiedy komputer łączy się szyfrowanym połączeniem, np. z Gmail, PayPal lub eBay, przeglądarka sprawdza autentyczność certyfikatu na stronie. Okazuje się jednak, że niewielka firma Packet Forensics opracowała sprzęt, który łamie te zabezpieczenia i chce je sprzedawać organom bezpieczeństwa USA.

Wygląda to tak: instytucja rządowa kupuje od licencjonowanego Dostawcy Certyfikatów sfałszowany certyfikat szyfrowanego połączenia. Następnie przechwytuje połączenia, oszukując obie zainteresowane strony.

Matt Blaze, specjalista od szyfrowania danych z Uniwersytetu w Pensylwanii, mówi, że nowa technologia ukazuje słabość istniejących zabezpieczeń. Blaze ostrzega przed wykorzystaniem jej przez mniej rządowe organizacje.

Blaze podkreśla, że niedoskonałość połączenia bierze się nie z możliwości złamania szyfru, lecz z funkcjonowania szyfrowanych połączeń w Sieci. Mówi też jednak: „Choć wiem, jak się włamać do mojego mieszkania, wciąż zamykam je na klucz”. [Wired]

gizmodo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay uprawa, hodowla, w domu, na dworze, marihuany, konopi, poradnik akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.