sklep z nasionami marihuany, konopi, thc-thc.com

Stop z Ziołem Dla Turystów – w Amsterdamie Niedługo Zostanie Tylko 68 Coffeeshopów?

Stolica Holandii Amsterdam jest znana na całym świecie jako mekka palaczy marihuany. Miłośnicy marihuany podróżują z całego świata, aby delektować się zapasami marihuany w aż 166 coffeeshopach, które obecnie są jeszcze otwarte. Ale każdy, kto kiedykolwiek odwiedził miasto nad kanałem wie, jak bardzo ta metropolia cierpi ze względu napływających tłumów. Nawet jako miłośnik marihuany i zwolennik legalizacji, z pewnością można to przyznać.

Stop z Ziołem Dla Turystów – w Amsterdamie Niedługo Zostanie Tylko 68 Coffeeshopów?, GrowEnter

Niespójne niderlandzkie przepisy dotyczące konopi indyjskich przyczyniają się do pogorszenia sytuacji poprzez kryminalizację producentów konopi indyjskich w całkowicie niepotrzebny sposób. Triumwirat składający się z pani burmistrz, prokuratora i policji chcą teraz definitywnie położyć kres tej szalejącej działalności, udostępniając produkty z coffeeshopów tylko osobom, które posiadają stałe miejsce zamieszkania w Holandii.

W związku z tym wiele sklepów, które obecnie nadal prowadzą dobry interes, stałoby się zbędnych. Według „De Telegraaf” w dyskusji pozostało jedynie 68 coffeeshopów, które według badań byłyby w pełni wystarczające do zaopatrzenia mieszkańców i holenderskich turystów w marihuanę, co prawdopodobnie oznaczałoby koniec dla pozostałych 98 sklepów.

Ponadto, ciemna strona półlegalnej działalności coffeeshopów powinna być wreszcie przejrzysta. Jednocześnie ma zostać wprowadzony znak jakości, za przykładem miasta Haarlem: coffeeshopy, które spełniają pewne kryteria mogą oczekiwać od władz preferencyjnego traktowania.

Inicjatorzy takiej inicjatywy nie ukrywają jednak wad zmiany: przynajmniej w krótkiej perspektywie obawiają się oni silnego wybuchu niekontrolowanej ulicznej sprzedaży, która z pewnością nie będzie ignorowała potrzeb turystów w okresie przejściowym. Teraz do parlamentu miejskiego będzie należało rozważenie za i przeciw tych planów.

Biorąc pod uwagę ograniczenia, które stołeczne coffeeshopy musiały znosić już w ciągu ostatniej dekady, jest całkowicie możliwe, że dni Amsterdamu jako mekki stonerów będą wkrótce policzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.