Sprzedaż Cannabisu w USA Eksploduje

W czasach globalnej pandemii koronawirusa wiele firm (i ich pracowników) musi walczyć o przetrwanie. Jednak nie wszystkie branże zmagają się z walką o przetrwanie.

Okazuje się, że istnieje też taki sektor, który w dobie pandemii wręcz kwitnie. Jednym z sektorów, które w 2020 roku odnotowały duży wzrost zysków to legalny przemysł marihuanowy.

W sumie, nie ma czemu się tutaj dziwić. W końcu lockdown i spędzanie dużej ilości czasu w domu idą w parze z paleniem trawki. Założenie to jest obecnie poparte pierwszymi danymi z USA: jak podaje Leafly w (pierwszym) kryzysowym roku 2020 amerykańscy konsumenci kupili o 67% więcej produktów z konopi niż w 2019 roku. Po niewielkim załamaniu w marcu ubiegłego roku, w kwietniu nastąpił gwałtowny przełom, po którym nastąpiła stagnacja na bardzo wysokim poziomie, trwająca mniej więcej do dziś.

Ten sukces biznesowy był możliwy przede wszystkim dzięki decyzji władz państwowych o możliwości niezamykania sklepów z produktami konopnymi. I tak oto, po stuleciu częściowo gorzkiej demonizacji, marihuana teraz jest jednym z filarów wspierających amerykańskie społeczeństwo.

Nie tylko w USA postanowiono pozwolić na prowadzenie działalności związanej z konopiami indyjskimi podczas pandemii, ale również, na przykład, w Niderlandach szybko uznano, że zwolnienie coffeeshopów z ograniczeń może przynieść korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.