Dlaczego Elon Musk Chce Wysłać w Kosmos Cannabis?

Minął nieco ponad rok od skandalu z udziałem Elona Muska, założyciela Tesli, PayPala i SpaceX, który podczas wywiadu z Joe Roganem na oczach widzów zapalił jointa. Związany z tym, ponadprzeciętny krach akcji Tesli powinien był być dla niego lekcją, ale czy mimo tego nie dojdzie do następnego skandalu?

Od połowy grudnia pojawia się coraz więcej artykułów na temat tego, że firma należąca do Muska, SpaceX planuje wysłać w kosmos marihuanę, a konkretnie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Nie jest to jednak szalony pomysł ze strony Muska, ale raczej projekt badawczy Uniwersytetu w Kolorado we współpracy z SpaceCells USA i firmą inżynieryjną Front Range Biosciences. SpaceX wykonuje jedynie transport upraw roślin do ISS.

Powody i Możliwe Konsekwencje Misji

Eksperyment naukowy, który polega na wysyłaniu na Międzynarodową Stację Kosmiczną oprócz kawy, również hodowli komórek konopi o niskiej zawartości THC, ma na celu zbadanie wpływu podróży kosmicznych na tkankę roślinną. Wpływ nieważkości lub mikrograwitacji i promieniowania kosmicznego może mieć wpływ na metabolizm roślin i prowadzić do mutacji.

W szczególności będzie obserwowane, czy jakiekolwiek mutacje, które mogą wystąpić, utrzymają się po powrocie na Ziemię. Front Range Biosciences planuje dostarczyć do 480 kultur roślin dla lotu towarowego CRS-20 w SpaceX. Kultury te mają pozostać na ISS przez około miesiąc, po czym zostaną sprowadzone na Ziemię i przeanalizowane. Oczekuje się, że wyniki badań zapewnią wgląd w to, w jaki sposób rośliny radzą sobie ze stresem związanym z podróżami w przestrzeni kosmicznej, wyznaczając etap dla zupełnie nowej dziedziny badań.

Podobne Eksperymenty

Według dr. Jonathana Vaught’a, dyrektora generalnego i współzałożyciela Front Range Bioscienes, jest to jeden z pierwszych przypadków testowania wpływu mikrograwitacji i podróży kosmicznych na kultury komórkowe kawy i konopi.

„Istnieje nauka wspierająca teorię, że rośliny doświadczają mutacji w przestrzeni kosmicznej. Daje to możliwość zaobserwowania, czy mutacje te utrzymują się po powrocie na Ziemię i czy istnieją nowe komercyjne zastosowania”.

W rzeczywistości nie są to pierwsze takie eksperymenty. Kilka lat temu amerykański startup o nazwie Space Tango miał podobny pomysł. Amerykańska firma biotechnologiczna już w 2018 roku wyraziła plany dotyczące uprawy marihuany w kosmosie, aby obserwować, jak rośliny zachowują się w zerowej grawitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.