Wymagania optymalnego growroomu

Do udanej uprawy ważny jest wybór odpowiedniego miejsca, gdzie posadzimy nasze rośliny albo ustawimy growboxy. Miejsce to musimy dobrze przemyśleć, a także przewidzieć ewentualne problemy, jakie mogą tam wystąpić. Odpowiednimi pomieszczeniami do uprawy marihuany są kuchnie, piwnice ze stałymi temperaturami, komórki, czy poddasze.

Oto lista wymagań, które muszą być spełnione w każdym growroomie:

przyjaciele, znajomi, rodzina, czyli ODWIEDZINY
Growroom powinien być zabezpieczony w razie nagłych i niespodziewanych odwiedzin, aby nie każdy mógł od razu zobaczyć, czym się w domu zajmujesz.
Pamiętaj, że co roku zostają odczytywane liczniki, czy to z wody, czy z prądu, a więc nie decyduj się na miejsce w pobliżu liczników.

faza ciemności
Pamiętaj o tym, żeby do pomieszczenia nie przedostawało się w żaden sposób światło.

temperatury
Unikaj ekstremalnych temperatur, np. takich obok grzejnika, którego nie można wyłączyć. Także piwnice, gdzie temperatura w nocy spada poniżej 18 stopni nie nadają się do uprawy.

cyrkulacja powietrza
Powietrze w pomieszczeniu nie powinno stać, w innym przypadku szybko wytworzy się pleśń. Zwróć uwagę na to, aby growroom był łatwy do wietrzenia.

wysokość pomieszczenia
Wysokość pomieszczenia powinna wynosić minimum 2,5m. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę odstępy, jakie muszą panować, to na ścisłość obędzie się też wysokość 1,5m. Odległość między lampami i roślinami powinna nie być mniejsza niż 30cm. Doniczka też ma zazwyczaj 30cm wysokości, czyli na roślinę zostają nam 90cm.

prąd
Zadbaj o instalację elektryczną o wystarczającej mocy (min 16A) i taką, która ma zabezpieczenie (bezpieczniki).

izolacja akustyczna
Wentylatory mogą wydawać głośne dźwięki, sprawdź więc, czy Twoje ściany są grube. Ścianki z rigipsu na pewno się nie nadają, bo są jak z papieru i wszystko będzie słychać.

woda
W pobliżu plantacji musisz mieć dostęp do wody. Możesz ją targać wiadrami ale łatwiej będzie podłączyć do kranu wąż ogrodowy.

bezpieczeństwo
Trzymaj się z dala od skrzynek z bezpiecznikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.