Z Jakiego Powodu Nastolatki Palą Marihuanę

Konopie indyjskie są popularne wśród wszystkich pokoleń, ale ze względu na zawarte substancje psychoaktywne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia przede wszystkim dla młodych ludzi.

Szczegółowo opisane psychozy spowodowane THC w żaden sposób nie są regułą i występują głównie w przypadku wcześniejszych chorób psychicznych, a także szczególnie nadmiernego, długotrwałego stosowania.

Niemniej jednak ostrożność i profilaktyka nie bez powodu pozostają kluczowymi punktami jeśli chodzi o ochronę dzieci i osób nieletnich. Legalizacja marihuany umożliwia dostęp do niej tylko dla dorosłych, ale jeśli zostanie mądrze wdrożona, przyniesie również wiele informacji na temat zachowań konsumpcyjnych nastolatków.

Najnowsze badania poświęcają temu więcej uwagi i zamiast stygmatyzować konopie indyjskie, co niestety wciąż jest w zwyczaju wielu ludzi, lokalni politycy powinni jeszcze raz przyjrzeć się badaniom naukowym.

Zażywanie Konopi Indyjskich Jest Wśród Młodzieży Bardzo Powszechne

Zwyczaje nieletnich są badane przez kraje rozwinięte, w których zalegalizowano marihuanę dla osób od 18 bądź 21 roku życia i są w stanie lepiej reagować na zmiany niż kraje UE. Zakaz uprawy konopi praktycznie nie daje zrozumienia przyczyn, motywacji i częstotliwości używania konopi indyjskich przez nieletnich, co w oczywisty sposób prowadzi do wielu fałszywych doniesień. Fałszywe wiadomości i inne historie ukrywają porażkę państwowej opieki zdrowotnej w dziedzinie polityki antynarkotykowej od lat.

W Ameryce Północnej, jak wiadomo, robi się to lepiej i patrzy się konkretnie na te obszary, w których wiele krajów europejskich nadal kuleje. Statystycznie rzecz biorąc, nastolatki w Stanach Zjednoczonych spożywają więcej konopi indyjskich niż alkoholu, przy czym prawie co trzeci uczeń 12 klasy spożywa konopie okazjonalnie, a około 6% praktycznie codziennie.

Nie jest to miłe i zawsze stanowi ostrzeżenie dla władz, ale w żadnym wypadku nie powinno być powodem do represji, co niestety jest powszechną praktyką w Europie. Nękanie państwowe nie rozwiązuje problemu z THC, ale udowodniono, że przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

Bez względu na to, na jaką grupę wiekową nałożono kary, konsekwencje są zawsze druzgocące. Choroby psychiczne spowodowane zbyt dużą ilością kannabinoidów w okresie dojrzewania powinny być rozpoznawane i fachowo leczone, co z natury jest łatwiejsze w przypadku legalizacji.

Takie osoby częściej zwracają się do lekarzy, władz lub rodziny o pomoc, jeśli nie grożą im prawne konsekwencje, jak odebranie prawa jazdy, utrata pracy czy też kara pozbawienia wolności. Zrozumienie i właściwe reagowanie, a nie piętnowanie, to motto, które zostało wyraźnie podkreślone w bieżącym badaniu zachowań konsumpcyjnych wśród nastolatków.

Relaks i Radzenie Sobie Z Wyzwaniami Jako Główne Powody Stosowania THC

Podobnie jak w przypadku dorosłych użytkowników, zgodnie z badaniem, nastolatki palą marihuanę przede wszystkim dla relaksu. Nie chodzi tu o rzekomo leniwych nastolatków z bongo, którzy lasują sobie mózgi, jak często twierdzą zwolennicy prohibicji, ale o zwykłą potrzebę przerwy od codziennego stresu. Ponadto konopie są coraz częściej wykorzystywane do przygotowania się do egzaminów i najwyraźniej pomagają łagodzić lęki lub poprawiają sen w skomplikowanej fazie dojrzewania, podobnie jak w wieku dorosłym.

Na potrzeby badania naukowcy z Seattle przeprowadzili wywiady z nieletnimi w wieku od 15 do 18 lat, którzy uczęszczali do szkoły średniej lub college’u, aby dowiedzieć się, jaki mają stosunek do konopi indyjskich.

W stanie Waszyngton konopie z THC dla dorosłych są całkowicie legalne i istnieją tam specjalistyczne sklepy z rygorystycznymi testami wieku, państwową kontrolą jakości i regularnymi przeglądami w celu sprawdzenia postępu produkcji, która została pomyślnie wprowadzona dekadę temu. Uznaje się ją za udaną, ponieważ państwo w końcu przejrzało na oczy bezsensowność prohibicji i w pełni chroni grupy ryzyka, a nie traktuje dorosłych obywateli z powodu konopi, jak poważnych przestępców.

Podczas gdy w naszym kraju marihuana głównie oznacza handlarzy narkotyków, czarny rynek i przestępczość, prawodawstwo i badania zagraniczne mają na celu poprawę profilaktyki poprzez edukację.

Nawet stosunkowo dobrze tolerowany środek relaksacyjny z efektami psychoaktywnymi, taki jak marihuana, jest niebezpieczny dla rozwijającego się mózgu. Od pozornie beztroskiego spędzania wolnego czasu do chwili przyjemności i jointa na nerwy przed sprawdzianem bądź egzaminem – niestety, w niektórych przypadkach do problematycznego zażywania i uzależnienia wystarczy niewiele. Na przykład część badanych nastolatków zgłasza zaburzenia lękowe i pogorszenie wyników w szkole. Większość jednak nie widzi żadnych ograniczeń.

Legalizacja Marihuany Wzmacnia Prewencję

Podsumowując, nowe badanie potwierdza często już przedstawione dowody, że produkty konopne nie zawsze i dla wszystkich stwarzają problemy, ale tylko w bardzo specyficznych grupach ryzyka. Finansowa ruina, maksymalne upokorzenie i pogarda społeczna sprzyjają nie tylko nasileniu się nałogu, ale także wielu zupełnie niepotrzebnym zagrożeniom, takim jak chociażby wątpliwej jakości marihuana dostępna na czarnym rynku.

Tylko dealerzy bez żadnego nadzoru i kontroli mieszają marihuanę z ołowiem, a nawet syntetyczne kannabinoidy, które w ostatnich latach rozprzestrzeniły dzięki groteskowej ignorancji polityki narkotykowej i przez długi czas nie były postrzegane jako zagrożenie.

Obecne badanie z Seattle pokazuje, że młodzi ludzie spożywają marihuanę nie tylko dla relaksu, ale także i właśnie dlatego, że jest ona zabroniona! Nie ma jednak badań ani wiarygodnych informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.